Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 20:16 Bu haber 1349 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı’ndan Ersan Aksu’ya Tepki, Samsun Büyükşehir’e İndirim Çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’nun EPDK’nın Sayaç Okuma kararı ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne suda indirim, bedava maske ve gıda yardımı çağrısında bulundu.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı’ndan Ersan Aksu’ya Tepki, Samsun Büyükşehir’e İndirim Çağrısı

Türkel; ''Hamasete gerek yok! Hükümet elektrik ve doğalgaz faturalarına destek verecek mi;Vatandaşa ‘evde kal derken’ birçok ülke gibi Faturalarınızı ben ödüyorum diyecek mi? CHP’li belediyeler suda indirim yaptı, bedava maske gıda yardımları yapıyor. Samsun Büyükşehir neden yapmıyor?”  dedi .

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel,  COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında EPDK’nın doğalgaz ve elektrik faturaları ile ilgili yaptığı düzenleme ile ilgili açıklama yaptı.

 

 

ELEKTRİK DAĞITIM FİRMALARI YILLARDIR SEKTÖRÜN KAYMAĞINI YEDİ

 

Elektrik dağıtım firmalarının yıllardır sektörün kaymağını yediğini belirten Türkel, “ Elekrik  dağıtım firmaları yıllardır piyasa takas fiyatı üzerine yüzde 35 karla elektriği vatandaşa satıp zenginliklerine zenginlik kattı. Devlet 100 TL’lik Faturadan yüzde 1 Enerji fonu, yüzde 5 Belediye Fonu, yüzde 2 TRT Payı, yüzde 18 KDV yani toplamda yüzde 26 kesinti yapıyor. Vatandaş 100 TL’lik faturanın 26 TL’sini devlete, 35 TL’ sini enerji dağıtım firmalarına vermeye devam etmektedir.  Dünyada bir çok ülke, Corona virüsü ile mücadele kapsamında doğalgazı, elektriği ve suyu ücretsiz vereceğini açıklarken EPDK’nın yapmış olduğu açıklama tamamen vicdansızlıktır!..” dedi.

 

KİMSE VATANDAŞIN EVİNE GÖTÜRECEĞİ EKMEĞİN HESABINI YAPMIYOR

 

 

EPDK’nın doğalgaz ve elektrikte ortalama fatura dönemine geçtiğini de ifade eden Fatih Türkel, “Hükümet ‘evde kal!’ demekte ama, kimse vatandaşın evine götüreceği ekmeğin hesabını yapmamaktadır.  Artık herkesin elini taşın altına koyma zamanı geldi ve geçiyor. Hükümeti enerji faturaları ile ilgili gerekeni yapmaya davet ediyoruz.

 

 

CHP’Lİ BELEDİYELER SUDA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPTI, GIDA KOLİLERİ MASKE DAĞITIYOR SAMSUN BÜYÜKŞEHİR NEDEN YAPMIYOR?

 

Su kullanımlarında da indirime gidilmesi elzemdir. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sesleniyoruz. CHP’li belediyeler suda 50 indirim yaptı, sokakta maske, gıda kolileri dağıtıyor vatandaşına destek oluyor. Hepsi bir tarafa arkanızda müthiş bir iktidar desteği var. Bizim belediyelerimiz gibi İçişleri Bakanlığı’ndan baskı görmüyorsunuz, bizim belediyelerimiz gibi kredi almanıza hükümet tarafından engel çıkarılmıyor, bizim belediyelerimiz gibi İller bankası ödeneklerinize el koyulmuyor. Yaşam için olmazsa olmaz en temel ihtiyaç olan suya, tüccar zihniyetini bir tarafa bırakıp EN AZINDAN 50 İNDİRİM yapmanızı bekliyoruz, neden yapmıyorsunuz?” diye konuştu

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı’ndan, Ersan, Aksu’ya, Tepki,, Samsun, Büyükşehir’e, İndirim, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı