Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 18:17 Bu haber 1460 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Büyükşehir'deki rüşvet olayının peşini bırakmıyor!..
CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL Samsun Büyük Şehir Belediyesindeki yolsuzluk iddialarının unutturulmaya çalışıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Büyükşehir'deki rüşvet olayının peşini bırakmıyor!..

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde İdari ve Mali İşler Daire Başkanı’nın tutuklanması ile ortaya çıkan rüşvet yolsuzluk iddiaları nedeniyle bir açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel,

 

“ Samsun Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin  düzenlediği bir operasyon ile  Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı tutuklanmıştır. 

 

Konu ile ilgili Eski Terme Belediye başkan Şenol Kul’unun  açıklamaları da   Sayın; Mustafa DEMİR ve Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ açısından    daha da içinden çıkılamaz bir hal almıştır.” Dedi.

 

 Eski Terme Belediye başkanı Şenol KUL’un  Terme ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlarını tutuklanan kişi ile ilgili olarak bilgilendirdiğini belirten Fatih Türkel,” Söz konusu İddialarla ilgili olarak  Terme belediyesinden yapılan açıklamada: “Basın organlarında 2014 yılında ödemesi gerçekleştirilen işçi ikramiyeleri ile ilgili iddia edilen zimmet- senet iddiaları ile ilgili kurumumuza ulaştırılmış herhangi bir bilgi, belge veya beyan bulunmamaktadır.  Denilmiştir.Ayrıca AKP Terme İlçe Başkanın Yaptığı açıklamada bir soruşturma başlamadığı anlaşılmıştır.” Denilmiştir.

 

TERME’DE İŞÇİLERDEN ALINAN PARALAR NEREDE?

 

Buradan Terme Belediye Başkanı na ve AK Partili yetkililere soruyoruz. Eski Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ ın Basın açıklaması yasal bir beyandır. Bırakın aklımızla dalga geçmeyi .İşçilerden alınan paralar nerede?

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Demir e soruyoruz; Terme Belediyesinde  Görevlerinden alınmış  kişiyi  Ali Kılıç'ın 15 günde görevlerinden almasına ve sizi uyarmasına  rağmen hangi gerekçeyle mali hizmetlerin başına getirip daire başkanı yaptınız?..İş hayatına memur  olarak başlamış ve finalini milyonarlarca TL paranın yönetildiği dairenin başına jet hızı ile yükseltilmenin sebebi nedir?

 

BU ORGANİZE İŞİN İÇİNDE BAŞKA KİMLER VAR?

 

Bize göre buna Büyükşehir Belediyesi’nde  bir tane bürokratın gücü yetmez, bir bürokrat tek başına cesaret edemez. Bu organize işin içinde başka kimler var. Ele geçirilen 10 milyon TL nakit . İdaa edilen zihnet eşyaları, başkaları adına açılmış hesaplardaki paralar, Kasadan çıkan paralar kimden alındı, ne karşılığı  alındı?

 

Biz CHP Olarak Samsun Halkından aldığımız yetki ve duyduğumuz sorumluluk gereği Başta Sayın Demir in Susmasını Kesinlikle Kabul etmiyoruz.Samsun halkının Oyları ile Samsun da kamunun en büyük bütçesini yöneten Büyükşehir belediye başkanı susamaz. Sayın Demir in Samsun da  Kepenk kapatmış esnafa, evine ekmek götüremeyen babalara açıklama borcunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Türkel,, Büyükşehir'deki, rüşvet, olayının, peşini, bırakmıyor!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı