Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 16:51 Bu haber 1827 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Türkel'den Kanal İstanbul Tepkisi
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Millet can derdindeyken, hükümetten bir umut destek beklerken gerçekleştirilen İhale tam bir hayal kırıklığıdır. İçimiz yandı." dedi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Türkel'den Kanal İstanbul Tepkisi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, dün gerçekleşen Kanal İstanbul projesi kapsamında, maske takılarak yapılan tarihi köprüleri taşıma ihalesine sert tepki gösterdi.

 

 

Fatih Türkel, “ Ülkemiz Korona Virüs tedbirleri kapsamında hükümet tarafından adı konulmasa da Olağanüstü Hal (OHAL) yaşamakta, hizmet sektörü tamamen durmuş küçük ve orta ölçekli esnaf perişan, çalışanları ve işinden çıkarılmış gariban işçilerimiz ekmek alma derdine düşmüşken, millet can derdindeyken, hükümetten bir umut destek beklerken gerçekleştirilen İHALE tam bir hayal kırıklığıdır. İçimiz yandı.

 

Ülke yangın yeriyken önceliği insan hayatı olması gerekenlerin, memurlarına maske taktırarak yaptırdığı ihale görüntüleri, rantiye hırsları yüreğimizi kanattı, AKP’nin Rant  ekonomisi ve hırsı Ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Şuan milyonlar sizden çare bekliyor, 100 Milyar TL virüsle mücadele bütçesi açıklanırken 110 Milyar Dolar bütçeli Kanal İstanbul projesine başlamak vicdanlara sığmaz.” Dedi.

 

PROJEYİ DURDURUN, GEÇİŞ GARANTİLİ ÖDEMELERİ ERTELEYİN!

 

Hükümete seslenen CHP Samsun  İl Başkanı Fatih Türkel,  “Buradan hükümete sesleniyoruz. Biran önce söz konusu projeyi durdurun. Kamu özel sektör işbirliği ile yapılan geçiş garantili yol, tünel ve köprülere hükümetin ödemesi gereken para 9.1 Milyar TL.; Erteleyin… Şehir hastanelerine yapılacak müteahhit ödemelerini erteleyin…Eğer ortada bir çile varsa millet çeker, Lakin herkes üzerine düşen görevi yapsın.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Türkel'den, Kanal, İstanbul, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı