Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 16:57 Bu haber 1237 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Türkel: Esnaf battı, İktidar Yandaşa Kıyak Peşinde!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Fatih Türkel, “Esnaf batmıştır iktidar yandaşa kıyak peşindedir. “ dedi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Türkel: Esnaf battı, İktidar Yandaşa Kıyak Peşinde!

 

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve sıkıntılarla ilgili olarak bir açıklama yapan ve Yeni İstanbul Havaalanı’nın kira bedelinin ötelenmesine tepki gösteren  CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Ekonomik Ülkemizde ve şehrimizde esnafımız kan ağlıyor. Hizmetler sektörü batmıştır. Ekonomik kriz her geçen gün daha derinleşmektedir. Bizler ana muhalefet partisi olarak esnafımızın her isyanını dile getiriyoruz ama siyasal iktidarın önceliklerinin farklıdır” ifadelerini kullandı.

 

Pandemi sürecinde Türkiye’de 1 milyon 300 bin esnafımıza ödenen desteğin 7 milyar Türk Lirası olduğunu dile getiren Türkel, “Esnafımızın vergi borçları 5 ay süreyle faizi karşılığında ertelendi. Esnafın elektriği kesiliyor, stopaj ve katma değer vergileri ödenmeye devam ediyor. Esnafımız perişan durumdadır, esnafımızın çalışanları perişan durumdadır. Ama yandaşa yine kıyak siyaseti devam etmektedir.

 

Yeni İstanbul Havaalanının 2018-2019 yılları için belirlenen kira bedeli 18 milyar Türk Lirası olarak ötelenmişken; 2020-2021 kirası da faizleriyle beraber ötelenmiştir. Tüm kamu ihalelerinin en ballılarını alan yandaş müteahhitler kollanarak esnaf yok sayıldı, tek kalemde yandaşın 36 milyar Türk Lirasını öteleyen AKP geldiği yeri unutmuştur. Bu günlerde gecekondular, işçiler, emekçiler ve emekliler unutuldu. Vatandaş bu zor günlerde kendini unutanları asla unutmaz. Hemşehrilerimiz perişan duyun bu feryadı, önceliklerinizi gözden geçirin sizi bu göreve getiren halkımızdır, vatandaşlarımızdır” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Türkel:, Esnaf, battı,, İktidar, Yandaşa, Kıyak, Peşinde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı