Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 16:27 Bu haber 2574 kez okundu
 
CHP Samsun İl Kadın Kolları: "Kadına şiddet erkeğin acizliğidir"
CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Ceylan Çakır , 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı dayanışma günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl  Kadın Kolları:

 

Erkekliğin sevmeyi bilmek olduğunu belirten Çakır açıklamasında şunları söyledi: “Kadına yönelik şiddet ile ilgili üzülerek söylüyorum ki hemen hemen her gün birçok ilimizden farklı şekillerde fakat sonuç olarak kadının öldüğü, tecavüz edildiği ya da delik deşik edildiği haberleri duyuyoruz. Önceden eğitim seviyesi düşük genellikle kırsal kesimlerde duyduğumuz bu haberler günümüzde şehir merkezlerinde görülmeye başlandı.

 

Bu üzücü duruma basın ve sosyal medya yolu ile sık sık tanık olmaktayız. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığını, kadının şiddet karşısındaki çaresiz kalışını ve şiddete uğrayan kadının nasıl yardım alması gerektiği konularında ne yazık ki bilgisizliğini görmekteyiz.  Şiddet, sonuçları ile bireylerin psikolojik ve fiziksel sağlığını derinden etkileyen bir yıkımdır. Kadına yönelik şiddet, ülkemizde vicdanlarda derin yaralar açmaktadır. Şiddet ne biçimde olursa olsun kadınların hayatına korku ve güvensizliği sokmakta, temel hak ve özgürlüklerini kullanmalarını engellemektedir. Kadına yönelik şiddet, kadınların ve kız çocuklarının insan haklarının ihlalidir.” Dedi.

 

Çakır, kadınlarımıza yönelik şiddetin ve sonuçlarının ortadan kaldırılması, öncelikle devletin ve iktidarın ilgili tüm kurumlarıyla sorumluluk üstlenmesi, ilgili tüm sivil ve resmi kuruluşlarla işbirliği yaparak, bu sorunun ortadan kaldırılması için gerekli politikaların bir an önce yaşama geçirilmesini diledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, , Kadın, Kolları:, "Kadına, şiddet, erkeğin, acizliğidir",
Yorumlar
Haber Yazılımı