Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 16:46 Bu haber 2146 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekii Kemal Zeybek: Ekonomide Rakamlar Çarpıtılıyor
CHP Vezirköprü İlçe Kongresinde konuşan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; uzun süredir iktidarda bulunanların ülkemizi iyi yönetemediğini ve ekonomide rakamların çarpıtıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekii Kemal Zeybek: Ekonomide Rakamlar Çarpıtılıyor

Zeybek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: " Ülkede, işçiler, çiftçiler, emekliler, memurlar, esnaf, sanatkâr, sanayici ve üreten kesimlerin tamamı iktidarın uygulamış olduğu ekonomi politikaları sonucunda ha çok da sıkıntı içine girmiştir. Ücretlilerin artan fiyatlar karşısında ekonomik sıkıntıları yaşaması ile üretenlerin ürünlerinin değerini bulmaması sonucu işletme faaliyetine son verme durumunda kalmıştır.  İktidarın üreten ekonomi yerine ithalatla yabancı ülkelerin ürünlerini tüketmektedirler. Üretmeden borçlanma ile tüketim borca dayalı büyüme hedeflendiği için işler tıkanma noktasına gelmiştir.

İCRA DOSYALARININ SAYISI 20 BİNE ULAŞTI

    Ülkemizde, İcra daireleri en çok çalışan kurumu haline getirilmiştir. Aralık itibarı ile icra dosyalarının toplam sayısı 20 milyon 662 bin sayısına ulaşmıştır. Karşılıksız çeklerde Ocak- Kasım döneminde 506 bin olarak gerçekleşirken, karşılıksız çeklerin parasal tutarı 25,3 milyar TL oldu. Çek yasağı konulan vatandaş sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88,6 oranında artış göstermiştir.  Vatandaşın, Bankalardan kullandığı tüketici kredileri ve kredi kartları borçlarındaki artışla birlikte borçlu vatandaş ve borcundan dolayı takipte olan vatandaş sayılarında önceki yıllara göre belirgin artışlar yaşanmaktadır.

 

Kısa değerlendirmede ekonomide geçtiğimiz yıllara göre olumlu bir değerlendirmeye rastlamak imkânsızken, Esnaf, sanatkâr, çiftçi ve besicinin durumu ortada, borçlarını yine borçla kapatma çabasındalar. Ekonominin gerçeklerini çarpıtmak olumsuzu, olumlu gösterme çabaları iktidarı kurtaramayacak ve bu iktidar gidicidir.

 

Yerli otomobil üretimi ve yerli ne üretilirse bu ülkenin milli üretimi çalışanlar ve ülkemizin daha çok kazanması demektir. Ülkemizde üretimi yapılan her ürüne ve üretene destek vermeliyiz.   Üretmeden ithalat yolu ile tüketimi özendiren, ülke ve insanlarımızı borca batıran iktidardan kurtulmanın yolu CHP iktidarı ile mümkün olacaktır. Cumhuriyeti kuran, demokrasiyi ülkemize getiren Cumhuriyet Halk Partisi; üretim odaklı büyüme planı ile ekonomideki sıkıntıları giderecek ve ülkemiz insanının rahat nefes almaları sağlanacaktır."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekii, Kemal, Zeybek:, Ekonomide, Rakamlar, Çarpıtılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');