Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 18:02 Bu haber 609 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Vezirköprü-Durağan bölünmüş yolunu sordu
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bölünmüş yol projesi tamamlanamadığı için hemen her gün ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların yaşandığı Vezirköprü-Durağan yolunu Meclis gündemine taşıdı.
- Haberi
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Vezirköprü-Durağan bölünmüş yolunu sordu

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Hancıoğlu,  Havza-Vezirköprü-Vezirköprü-Durağan bölünmüş yol projesinin yıllardır gündemde olmasına rağmen bir türlü tamamlanamadığına dikkat çekerek, “Güzergâhın, özellikle Vezirköprü-Durağan arası, bu yolu kullanan yurttaşlarımız için büyük tehlikeler barındırmakta, ne yazık ki hemen her gün ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları yaşanmaktadır. Öte yandan söz konusu karayolu hattını kullanan yurttaşlarımız, trafik uyarı levhalarının yetersizliğinden şikâyet etmekte ve bu durumun büyük tehlikelere yol açtığına işaret etmektedir.” dedi.

 

Neslihan Hancıoğlu  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan şu sorulara cevap vermesini istedi:

- Havza-Vezirköprü-Vezirköprü-Durağan bölünmüş yol projesi çalışmalarında hangi aşamaya gelinmiştir?

- Yapım ihalesinin yüklenicisi/yüklenicileri, ihale şartnamelerindeki yükümlülüklerini yerine getirmiş midir?

- Bahse konu güzergâhta, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 15. Maddesi ve bu kanun hükmüne dayalı olarak çıkarılan Trafik İşaretleri Hakkında Yönetmelik'e uygun nitelikte ve sayıda trafik uyarı levhası bulunmakta mıdır? Şayet, şikâyetlere konu olduğu gibi levhalarda eksikler bulunmaktaysa, bu eksikler giderilecek midir?

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Hancıoğlu, Vezirköprü-Durağan, bölünmüş, yolunu, sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı