Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 16:16 Bu haber 984 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek : “Bütün değerlerimizle oynadılar!”
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 17 yıldır ülkeyi yönetenlerin bütün değerlerimizle oynadıklarını, halkın ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek     : “Bütün değerlerimizle oynadılar!”

İlkadım’da bir kahvaltıda konuşan Kemal Zeybek, “Bunlar, sıkıntıların, sorunların kaynağını oluşturdular.  Hukuk devleti yönetimimiz zedelendi, yok edildi.  Ekonomiye güven kalmadı, yatırımlar durduruldu, millet işinden, aşından oldu. Ülke borç batağına sokuldu, faizler, döviz arttı, vatandaşın lokması küçüldü. Ülkemizde en çok çalışan kurum olarak icra daireleri oldu. Samsunda 2018 yılında 407 bin 861 kişi icralık oldu.

 

   Zeybek; 17 yıldır iktidarda bulunanların ülkemizi iyi yönetemediği ortadadır. Cumhuriyet hükümetleri döneminde ülkemize kazandırılan bütün fabrikalar ve kuruluşlar özelleştirme kapsamında satıldı.  Üretimi her alanda desteklenmesi için gerekli adımları atmayan, destek olmayan iktidar; iğneden ipliğe ve tüm tarım ürünlerini ithal eder oldu.” Dedi.

 

HUKUKA GÜVEN KALMADI

             

  Ülkede, ekonominin durma noktasına geldiğini, işsizliğin, yoksulluğun ve borçlanmanın hızla arttığını ifade  eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;   “TÜİK” rakamlarında görmek mümkündür. Bütün bu olumsuzlukların sebebinde Tek kişi yönetim anlayışıyla birlikte Hukuk değerlerinin yok edilmesi ve ülkemizde Hukuka olan güvenin ortadan kaldırılmasıdır. Hukuka güvenin olmadığı yerlerde girişimcilerden yatırım beklemek imkânsızdır.  2014’te Hukukun Üstünlüğü Endeksi’nde 59. Sırada olan Türkiye 2019’da 109. Sırada yel alması üzücü ve düşündürücüdür.

 

Ülkemizdeki ekonominin canlana bilmesi, yeni yatırımcıların gelmesi için güven ortamının hızla sağlanması gerekmektedir. Ortak aklı yok sayan tekçi anlayışın ülkeye vereceği herhangi bir katkı yoktur. Ortak aklın egemen olduğu “Millet İttifakı” adaylarına destek olun, seçilmelerini sağlayın umutlar yeniden yeşersin. Hesap bilen, hesabını veren yönetimlere destek olunuz! Borç almadan, çalmadan, çaldırmadan yönetim anlayışına destek olun, vatandaşlarımız ve ülkemiz kazansın.  31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde iktidarı uyarma, ikaz görevinizi yapacağınıza inanıyorum.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek, , , , , :, “Bütün, değerlerimizle, oynadılar!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı