Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:22 Bu haber 1726 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Ekrem İmamoğlu'nu kutladı
İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti'nin yaptığı itirazlar sürerken, sandık nöbetlerini sürdüren CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Ekrem İmamoğlu'nu kutladı

   CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve neslihan Hancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen  Ekrem İmamoğlu,  Esenyurt Belediye Başkanlığına seçilen  Kemal Deniz Bozkurt’u Esenyurt Belediye Başkanlığı makamında tebrik etti ve birlikte mitinge katıldı.

 

HALKIMIZIN OYU NAMUSTUR, SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

   İstanbul'da devam eden seçim süreci hakkında değerlendirmeler yapan Zeybek; " İstanbul seçimlerini Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmış olmasına rağmen “Mazbatasının” verilmemesini anlamak imkânsızdır. Esenyurt meydanı çok kalabalık ve coşkulu oluşu; Halkın Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sahip çıktığını gösteriyor. Halkımızın oyu namustur, sonuna kadar sahip çıkacağız, hakkımızı yedirmeyiz kararlılığında olduğunu görmek demokrasimiz ve Hukuk adına umut verici olması hepimizi mutlu ediyor. 

Esenyurt meydanındaki kalabalık tek yürek, tek ses verin “Mazbatayı” diye haykırırken! İktidarın Hukuku siyasallaştırarak Maltepe seçim sandıklarında sayımı engellemeleri ile İstanbul Belediyesinin teslimi geciktirmesi akıllara farklı kuşkuları getirmektedir. İktidar sahiplerine sesleniyoruz; bütün çabalarınız boşuna demokrasimizi yaralamayın, Hukuk’u düşürdüğünüz durumu görün!.." DEDİ.

HUKUKUN SİYASALLAŞMASI FAŞİZMDİR

   YSK'nın tutumunu da eleştiren  CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; "14 gündür iktidarın baskısıyla İstanbul seçimlerini sonuçlandırmayan “YSK” ; gün gelir sizlerde Hukuk’a sığınmak durumunda kalabilirsiniz. Hukukun iktidar tarafından örselenmesine seyirci kalamayız! Gereğini yapın kazanana hakkını teslim edin. Sayın Ekrem İmamoğlu’na “Mazbatasını” verin. Seçimin üzerinden iki hafta geçmesine rağmen CHP örgütlerinin, halkın katılımı ile İlçe Seçim Kurulları önlerinde halkın iradesine, oyuna sahip çıkıyoruz ve Seçim irtibat bürolarındaki nöbetlerimiz sabahlara kadar dönüşümlü devam etmektedir.

 CHP örgütleri ve halkımız dayanışma örnekleri sergilemektedir. Esnaflardan, benim işyerimi büromu kullanın diye gelenlere şahit oluyoruz. Halkımız hakkın ve haklının yanında duruyor! Bir an önce hak edene “mazbatasını “ veriniz, demokrasimiz ve Hukuk’a daha fazla zarar vermeyiniz. Unutmayın Dünya İstanbul seçimlerinin sonuçlandırılmasını takip ediyor. Demokrasimize ve Hukukumuza daha fazla zarar vermeyin. " diye konuştu.                       

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek,, Ekrem, İmamoğlu'nu, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı