Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 19:26 Bu haber 960 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Esnafa Kredi Desteği İstedi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Samsun’da işyeri kapatma oranının Türkiye ortalamasının iki katından daha fazla, olduğunu ,esnafa acil olarak kredi desteği sağlanması gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Esnafa Kredi Desteği İstedi

Yazılı bir basın açıklaması yapan Kemal Zeybek, “Samsun da krizin etkilerinin daha fazla hissedilmesi dikkat çekicidir. Samsun’un en işlek caddelerinde bir zamanlar dükkân bulmak imkânsızken, son aylarda boş dükkânlar çoğaldı.

 2018 Ocak Mayıs dönemi ile 2019 Ocak Mayıs dönemi karşılaştırmasında; Samsun’da işyeri açma oranları Türkiye ortalamasını altında kalırken, işyeri kapatma oranları ise; Türkiye ortalamasının iki katına çıktı. Samsun da krizin etkilerinin daha fazla hissedilmesi dikkat çekicidir. “ dedi.

 

ESNAFA KREDİ KOLAYLIKLARI SAĞLANMALI!

Esnafın durumunun çok sıkıntılı     olması nedeniyle; kredi olanakları yaratılarak esnaf ve sanatkârlara gerekli desteklerin verilmesi gerektiğini ifade eden Zeybek, “ Gerekli desteklerin verilmemesi durumda; Esnaf ve sanatkârları zor günler beklemektedir. Oda temsilcileri ve esnaflar,  yaptığımız sohbetlerde gerçek durumun görünenden daha kötü olduğunu, birçok esnaf ve sanatkârın işyeri ve ev kirasını ödemekte zorlandığını, borçlarını ise yine borçla ödeme yoluna gittiklerini ifade etmektedirler.

Tüm bu olumsuz koşullara rağmen; sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkârların vermiş olduğu iş mücadelesi her türlü takdirin üstündedir. Toplumun kendini rahat htiği demokratik yönetim, özgürlükler sağlanmalı, herkes için adalet htirilmelidir. Tek adam yönetimi, kararları ekonominin ve toplumsal yaşamı olumsuz etkilemiştir. TBMM deki tek adam adına kararlar, Kanunlar çıkarıldığı müddetçe ekonominin ve insan yaşamının daha bozulduğu bir ülke durumundan mutlaka çıkmalıyız.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek, Esnafa, Kredi, Desteği, İstedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı