Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 12:16 Bu haber 2864 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Havza Kongresi'nde konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Havza ilçe Kongresinde konuşan Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Siyasal iktidarın ülkeyi iyi yönetemediğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Havza Kongresi'nde konuştu.

Bazı Bakanların yolsuzluklarının dünya kamuoyunun gündeminde, ABD mahkemelerinde itirafçı olan bir kişi tarafından ayrıntılı biçimde anlatılıyor olmasının üzücü olduğunu belirten  Zeybek,  ABD mahkemelerinde görülmekte olan davanın adeta ülkemizi yargılar biçimde dile getirilmesinin  herkesi üzdüğünü söyledi.

Rüşvet almak ve vermenin bir suç  olduğunu belirten Zeybek, "  Bu olaylara fırsat veren, zemin hazırlayan, rüşvet alan ve verenleri yargılamayan siyasal iktidar sorumludur. İktidarın tepe noktasında bulunanların; çocuklarının, yakınlarının para hareketleri dikkat çekicidir. Ticaretin kural ve kanunlar çerçevesinde yapıldığın da vergilendirilmiş kazancın helal olduğunu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. “MAN” Adası belgeleriyleyakın akraba ve çocukların para havale belgeleri ile bazı bilgilerin açığa çıktığını, elde edilen kazançların hangi yolla kazanıldığının belirsiz olduğunu görüyoruz." dedi.

YERLİ OTOMOBİL SAMSUN DA ÜRETİLSİN

 Yerli Otomobil üretimininSamsun da yapılması gerektiğini ifade eden Zeybek, "  Bölgemizde yaşanan hızlı göçün durdurulması için yerli Otomobil üretimi İlimiz sınırları dâhinde üretilmesi; bölgemizde işsizliğe çare olacak ve göçü yavaşlatacaktır. Yerli otomobil üretim yeri olarak; Özellikle üçüncü sınıf tarım arazisi olarak tanımlanan, sulanamayan arazilerin üzerinde kurulması uygun olacaktır. Bu özelliklere sahip arazi Havza da vardır. Yerli otomobilin Samsun da üretilmesi için yapılacak çalışmalara her konuda elimizden gelen desteği vereceğiz, sorumluluk içerisinde davranacağız." diye konuştu.

YOLSZULUKLARI ÖRTMEK İÇİN CHP'Lİ BELEDİYELERE SALDIRIYORLAR

   Ülkemizi yöneten Siyasal İktidarın politikalarının doğru olmadığını, rüşvet ve yolsuzluğa bulaşan iktidarın; yolsuzlukları yok etmek yerine, bu yolsuzlukları açığa çıkaranlara saldırarak baskın çıkmaya çalıştığınıı bildiren Kemal Zeybek konuşmasını şöyle tamamladı:, " Yolsuzluklarını kapatma koşulu ile Belediye Başkanlarını istifa ettiriyorlar. Kendi Belediyelerinde yaşanan; hesap vermez yolsuzlukların üzerini örtmek için CHP’li Belediyeleri işin içine dâhil etmeye çalışıyorlar! Boşa uğraşmayın CHP’li Belediyelerin veremeyecek hesabı olamaz. Ataşehir Belediye Başkanımıza isnat etmeye çalıştığınız suçlardan Mahkemelerde yargılanıp Beraat ettiğini herkes bilsin.

  Cumhuriyet Halk Partisinin örgütleri hepiniz, hepimiz çok çalışmak zorundayız, karşımızda siyasal iktidarın yanında, İktidarın nimetlerinden beslenmeye alışmış “Havuz” medyası ve çıkar çevreleri vardır. 2019 yılında yapılacak Yerel, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden çalışmaya başlamamız gerekiyor.“ CHP iktidarı yakın bunu başaracağız” 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek, Havza, Kongresi'nde, konuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı