Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 15:01 Bu haber 1277 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı:
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
- Haberi
 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’ten 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı:

17 yıldır iktidarda bulunanların, sağlıkta dönüşüm adı altında Hastaneleri ticarethane,  hastayı da bir müşteri gören anlayışla yönettiğini belirten Kemal Zeybek, “  Sağlığımızı emanet ettiğimiz, rahatsızlandığımızda ilk başvurduğumuz hekimler uzun süren eğitim süreci sonunda doktor unvanını alarak mesleklerine başlamaktadırlar.  Teknoloji ve tıp alanında ışık hızında hızlı gelişmeler hekimlerin sürekli değişiklikleri izlemesi ve uygulaması gerektiğinden hekimlerin eğitimleri hayat boyu devam etmektedir.

 

 İktidarın son yıllarda, tıp eğitimi tartışmalı ülkelerin hekimlerinin ülkemizde çalışmalarına izin vermesi de çeşitli sorunları beraberinde getirmiştir. Hekimlerin ücretlerinin düşmüş ve daha çok hastaya bakmak zorunda bırakılmışlardır. Çok hastayı muayene etmek doktorun doğru teşhisini engelleyecek ve bundan hasta zarar görecektir.  Ülkemizde yıllardır tıp alanında yapılan eğitimler tavizsiz uygulanırken, Afrika ve Asya ülkelerinden hekimlerin ülkemizde çalışmalarına izin verilmesi sağlıkta verilen hizmetin kalitesini düşürecektir. “ dedi.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET SON BULSUN

Hekimlerin bir yandan da tıpta ve teknolojideki gelişmeleri de takip etmek zorunda olduğunu ifade eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “ Ticarileşen sağlık anlayışı ile performans ölçütlerinin konmuş olması da hekimler için ayrı bir sorun olmaktadır. Nitelikli muayene ve teşhis mi? Sayısal performans mı? İkilemi arasında hekimlerimiz çalışmaktadırlar.

 

Daha çok hastaya nitelikli hizmet sunarken, bazen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarının saldırıya uğradıkları, hayatlarını kaybettiklerine tanık oluyoruz.

   Zeybek; Tüm bu zor koşullarda hastasına sağlık hizmeti sunan hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını içten dileklerimle kutlarken, tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti nefretle kınıyor ve son bulmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek’ten, 14, Mart, Tıp, Bayramı, Mesajı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı