Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 20:07 Bu haber 2988 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten yolsuzluk tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Kongresinde konuşan Samsun milletvekili Kemal Zeybek iktidarın belediye başkanlarını istifa ettirerek yolsuzlukları kapatmak istediğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten yolsuzluk tepkisi

 

          Samsun milletvekili Kemal Zeybek  Ülkemizin  sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade etti.

 

Bu sürecin sorumlusunun iktidarda bulunan AKP olduğunu belirten Kemal Zeybek, “ Öngörüsüz dış politikalarla komşu devletlerle bir kavgalı, bir barışık olmamız ülkemize olan güveni sarsmıştır. Belediye Başkanlarına baskı uygulayarak, yolsuzluk yaptıklarını dosyaların kapatılacağını ima ederek, istifa ettirerek görevlerinden uzaklaştırıyorlar.  Bir Belediye Başkanının usulsüz ve yolsuzluk dosyaları var ise bu dosyaları Siyasal İktidar derhal Cumhuriyet Savcılarına bildirmelidir ve mahkeme yolunu açmalıdır. Siyasal iktidar yolsuzluk dosyalarını kapatmakla büyük suç işliyor, suça ortak oluyor, İktidar kendini aynı zamanda mahkemelerin yerine koyuyor.

Halkın oyu ile seçilmişlerin suçları nedeniyle mahkemeler tarafından yargılanıp cezaları onandıktan sonra görevlerinden uzaklaştırmaları doğru olur kanaatini taşıyorum. Siyasal iktidarın aklama veya suçlamada mahkemelerin yetkilerini kullandığına şahit oluyoruz. Görevlerinden istifa ettirdiğiniz Belediye Başkanlarının istifa gerekçeleri nelerdir.” Dedi.

BÜYÜMENİN İÇİNDE EMEKLİ, MEMUR,İŞÇİ, KÖYLÜ YOK

      Demokratik yöntemlerle görev başına gelenlerin görevden alınma kurallarına uyulmadığını bildiren Zeybek, “ Siyasal iktidar “Yargı ve Yürütme” yetkisini birlikte kullanıyor. Yapılan her işte unutmayın “Hak-Hukuk- Adalet” ten ayrılmayın. Toplumda Adalet duygusunun zayıflaması, yara alması onarılması zor sorunları da beraberinde getirecektir.

Samsun milletvekili Kemal Zeybek;  Büyüme rakamları “11,1” olarak açıklandı, büyümüşüz! Kimler nasıl büyümüş! Büyümenin içinde; köylü, emekli, memur, işçi, esnaf ve dar gelirlileri göremiyoruz. Hormonlu büyüme olarak nitelenen büyüme içerisinde emekçi kesimleri göremiyoruz. Tarım perişan, market raflarını ithal ürünler dolduruyor. Mercimek Kanada, Nohut Arjantin, Fasulye Hindistan, Et Sırbistan dan geliyor. Üretici borç batağında ürettiği, yetiştirdiği ürünleri maliyetin altında satıyor. Köylü köyünü, esnaf dükkânını terk ediyor. Yaşanan olumsuzlukların sorumlusu ülkeyi 15 yıldır yöneten iktidardır.” Şeklinde konuştu.

DEMOKRATİK KURALLARIN EN İYİ İŞLEDİĞİ PARTİ CHP’DİR

Samsun milletvekili Kemal Zeybek konuşmasını şöyle tamamladı: “ Cumhuriyet Halk Partisi Demokrasiyi ülkemize getirerek öncülük yapmıştır. Demokratik kuralların en iyi işlediği parti CHP’sidir. Birden fazla adaylı seçimleri demokratik bir yarış ve zenginlik kabul ediyoruz.     Erkene alınmaması durumunda 2019 yılında Yerel, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacaktır. Ülkemiz ve Partimiz için çok önemli seçimlere hazırlanmak için şimdiden çalışmalıyız. Yerelde, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı olabilmek için herkesin çok çalışması gerekmektedir. CHP Atakum İçe Başkanlığı için aday olan; Başkan adayları ve yönetim kurullarına başarılar diliyorum.”

       

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Kemal, Zeybek'ten, yolsuzluk, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı