Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 19:27 Bu haber 2615 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Hukuk İçinde Her Türlü Mücadeleyi Vereceğiz
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Çarşamba’da yapılan Biyokütle Santrali ile ilgili olarak bir konuşma yaptı.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Hukuk İçinde Her Türlü Mücadeleyi Vereceğiz

Hancıoğlu konuşmasında, “Seçim bölgem Samsun'da, vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacak, istihdam sağlayacak, ülkemize katma değer yaratacak hangi yatırım varsa durdu; Ama ne hikmetse ülkemizin en verimli ovalarından Çarşamba Ovası'nın tam kalbine, enerji santrali kuruluyor!

Kurulmak istenen bu santral, günde 630 ton biyolojik atık yakacak,38 ton kül çıkaracak, 14 buçuk kilo kül,havaya salınacak,ovayı besleyen dereden günde bin 500 ton su çekilecek!

İşin özü şudur:Çarşamba ilçemiz, Samsun'umuz, çiftçimiz, ülkemiz sırtından hançerlenecek!Sorumluları bu yüce çatı altından bir kez daha uyarıyorum: Benim nazarımda, bu eşsiz ovanın kalbine santral kurmak; Samsun'umuzun ve ülkemizin geleceğine ihanet etmektir! Vatanını ve milletini seven buna seyirci kalamaz.

Hukuk içinde, meşru zeminde her türlü mücadeleyi vereceğiz.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Neslihan, Hancıoğlu:, Hukuk, İçinde, Her, Türlü, Mücadeleyi, Vereceğiz, , , , , , , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı