Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 11:39 Bu haber 2202 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekili Tekin’den Torba Yasa eleştirisi
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Hayati Tekin, torba yasa tasarısı ile ilgili olarak TBMM’de yaptığı konuşmede sert eleştirilerde bulundu.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekili Tekin’den Torba Yasa eleştirisi

 502 Sayılı kanunun 78. Maddesine istinaden grubu adına söz alan Tekin ,

 “Torba yasa, içinde olmayan yok. Amaç; bütçeye yasal olarak ilave edilebilecek 5+5’lik kısmında aşılmasından dolayı bütçe açığının gayri nizami torba yasayla kapatılma çabasıdır. Bunu yaparken sadece vergileri yükseltmiyorsunuz. Meraları peşkeş çekerken, organize sanayileri de üretimden koparıp kiralık depoculuğa yönlendiriyorsunuz. Halbuki bu organize sanayi bölgeleri yıllardır depoculukla mücadele etmektedir. Organize sanayilerin fikirlerini dahi almadığınız belli oluyor.” Dedi.

       Fakirden alıp zengine veriyorsunuz

Torba yasayla amaçlananın  torbaya para toplamak olduğunu belirten Tekin, “ Merak ediyorum siz parayı ne yapacaksınız? Haydi eskiden kamu ihalesi yapıyordunuz şimdi yandaşlara yağlı ihalelerle şehir hastaneleri veriyorsunuz. Para lazım değil Yap-İşlet-Devret.

Havaalanı yapıyorsunuz Yap-İşlet-Devret, Yol, köprü yapıyorsunuz Yap-İşlet-Devret.Müteahhit de deli Dumrul gibi geçenden 80 akçe alıyor. Siz de geçmeyen vatandaşın vergilerinden müttehide 100 akçe ödetiyorsunuz. Deli Dumrul’a da haksızlık etmeyelim. O zenginden alıp fakire verirdi, siz; fakirden alıp zengine veriyorsunuz.” Diye konuştu.

 

 

 

Kumardan mı helalden mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deyimiyle ‘Tulumbada suyun bittiğini’ ifade eden Tekin konuşmasını şöyle tamamladı: “İyi ki Cumhurbaşkanı’nın 2 çocuğu daha yok derken başımıza birde Binali beyin çocukları çıktı. Kumardan mı helalden mi kazanıldı bilmem ama mal çok-vergi yok. Allah’ın hikmeti Tam da ek vergileri konuşurken. Hatta sigara kağıdından dahi vergi istenirken kumar gelirlerine yani şans oyunlarına 100+100 zam yapılırken ilginç bir zamanlama oldu.

         Son zamanda başka bir konu da, Merkez Bankasının kur tahmini. O da delinin hatıra defteri gibi. Önce 3.54, tutmadı 3,72, son revizyonla da yılsonu dolar tahmini 3,86’ya yükseltildi, tüm baskılara rağmen dolar zaten 3.86 öyleyse bugün 1 Ocak 2018 olması gerekiyor.

         Tayyip beyin deyimiyle “Tulumbada Su Bitmiş”. 2018’de yeni torba yasalarda buluşmak üzere iyi günler diler, yüce meclisi saygıyla selamlarım. “

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ İÇİN  https://youtu.be/wb6YHdh_EWc

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekili, Tekin’den, Torba, Yasa, eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı