Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 14:23 Bu haber 777 kez okundu
 
CHP Samsun Milletvekilleri KOBİ ziyaretlerini sürdürüyor
CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu KOBİ ziyaretlerini Tekkeköy Organize Sanayi Bölgesi'nde sürdürdü.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Milletvekilleri KOBİ ziyaretlerini sürdürüyor

CHP Samsun milletvekilleri, CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Nihat Yurt ile birlikte  Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

 

İŞLETMELERE SAHİP ÇIKILSIN!

 

Küçük ve Orta ölçekli işletmelerde Covid 19 salgın hastalık döneminde yaşanılan sorunlarla  ekonomik kayıpların tespiti,  işletme sahiplerinin ve çalışanların görüşlerini dinlemek için çalışma başlatan    CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu; “ Birçok işletmenin kaderine terk edildiğini, borç ertelemesi ile işlerin çözüleceğini düşünen siyasal iktidarın başarısızlıklarını görmekteyiz.

 

İşletme sahipleri; şimdi ödeyemedikleri  vergi, SGK primlerini gelecek aylarda nasıl ödeyeceklerinin kaygısındalar.  Borçların katlanması ile sorunların çözülmeyeceği açık ve nettir. Kredilerin ve borçların kısa süreli ötelenmesinin işletmelerin sorunlarını çözmeyeceği gibi yakın süreçte daha büyük sorunlara sebep olacağı da ifade edilmektedir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler feryat ediyor; Devletin kendilerine bugünlerde sahip çıkmasını istiyor. “dedi

 

TABLO GÖRÜNENDEN DAHA KARANLIK

 

            Gördükleri tablonun çok daha karanlık olduğunu belirten  Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu; “Küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri ile çalışanları dikkatlice dinledik. 18 yıldır ülkeyi yöneten siyasal iktidar insanların yoksulluğunu yok edecek çalışmalar yapamadı. Bundan sonra da çalışanların, üretenlerin yararına bir çalışma yapma olanakları yoktur. Krizden çıkışın tek yolu 18 yıldır ülkeyi doğru yönetemeyen, insanların yoksulluğundan faydalanan iktidarın, demokratik seçimle, ülkemizi  daha iyi yönetecek CHP ve demokrasiden yana olan siyasal kadrolara teslim edilmesidir.

 

 Bütün komşuları ile kavgalı, içeride demokratik hukuk kuralların yok edildiği, insanların bir, birlerine ve sisteme güvenlerinin kalmadığı ülkemizde üretim, büyüme, barış olanakları zayıflamıştır. Yoksulluğun yok edilmesi için; evrensel hukuk kuralları ile insan haklarına saygılı, kariyer ve liyakatli, halktan toplanan gelirleri ve devlet gelirlerini doğrudan üretim için halka veren siyasal yönetimi halkımız işbaşına getirecektir. Hesap veren, denetlenebilen yönetimin yaşama geçirilmesi gerektiğine inanmaktayız.” Şeklinde konuştu.

 

İŞLETMELER, ÜRETİM KAYIPLARI YAŞADI, PAZAR KAYBETTİ

 

Zeybek ve Hancıoğlu, açıklamalarını şöyle tamamladı: “ İşletmeler büyük üretim kayıpları ile pazar kaybetti. Covid 19 salgın hastalık sürecinde işletmelerin büyük ekonomik kayıplarının yanında, birçok çalışanın hastalığa yakalandığı ve hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Üretim süreçlerinde insan sağlığı ve iş güvenliğine gereken önemin verilmelidir. Üretim, istihdam önemlidir; fakat insan sağlığı her şeyden daha önemlidir. Tedbirler alınarak üretim süreçleri sürdürülmelidir.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Milletvekilleri, KOBİ, ziyaretlerini, sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı