Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 14:49 Bu haber 3063 kez okundu
 
CHP Terme 'de Hasan Bekgöz güven tazeledi
CHP Terme İlçe olağan kongresi bugün yapıldı.Seçime tek aday olarak katılan Hasan Bekgöz güven tazeledi.
SİYASET Haberi
CHP Terme 'de Hasan Bekgöz güven tazeledi


CHP terme İlçe kongresi'nde  CHP Milletvekili Kemal Zeybek ve CHP samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz de katıldı. Tek aday ve tek liste ile seçime giren mevcut başkan Hasan Bekgöz güven tazeledi. 

Kongrede konuşan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden ve Reza Sarraf’ın da yargılandığı dava üzerinden hükümete yüklendi. Bu davanın, milli bir dava olduğu yönünde dayatmalar olduğunu belirten Akcagöz, “Bu işin sonu neye varır bilinmez ama yüz yılın yolsuzluk dosyası olduğu ortada. Rıza Sarraf, itirafçı olmayı tercih etti ve her geçen gün vermiş olduğu ifadeler, kirli ilişkileri bir bir ortaya döküyor. Her gün televizyon kanallarında, ‘bu dava milli bir dava’ propagandası yapsanız ne yazar? Milyonlarca dolarlık rüşvet ilişkileri ortada. Sahte denilen telefon tapelerinin gerçek olduğu da iddianamede. Bu dava, milli bir dava değil, içinde Türkiye’yi yönetenlerin de bulunduğu bir kirli davadır. Ülkeyi yönetenlerin, sahte belgelerle ve devlet bankaları üzerinden çevirdikleri işler bugün itirafçıların beyanları ve diğer delillerle ortaya saçılıyor. Bakalım bu işin sonu neye varacak.Tüm dünya takip ediyor, biz de takip ediyoruz “ dedi.

MİLLETİN PARASINI ÇARÇUR ETTİRMEYİZ

Samsun’da da durumun farklı olmadığını ifade eden Akcagöz, " Samsun'da  Laf kalabalığından başka şey bilmeyen bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Eski spor bakanı, sabah gazeteleri açıyor, bakıyor; Tayyip Erdoğan bize ne söylüyorsa, nasıl sataşıyorsa, aynı kanaldan saldırıyor. Samsun’daki AKP’li belediyeler borç batağında. Denetim derseniz, hak getire. Elimizdeki bilgilerle biz zorluyoruz, takip ediyoruz. Çünkü biz bu milletin parasını çar çur ettirmeyiz dedik ve bunun için siyaset yapıyoruz. 

Milletin parasının heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki günlerde Samsun’da da havalar iyice ısınacak. Bunun bilgisini şimdiden vereyim. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi ile ilgili daha önce de ciddi açıklamalar yaptık, bundan sonra olacakları lütfen izleyin. Terme İlçe Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Bu kongrenin, ülkemizin kurtuluşuna kapı aralamasını diliyorum. İnanın, 2019 yılında büyük değişim gerçekleşecek, ülke yeniden itibarına kavuşacak ve eski güzel günlerimize döneceğiz.” diye konuştu.

Daha sonra yapılan seçimde Hasan Bekgöz'ün listesi seçime katılan delegelerin tamamının oyunu aldı.
Terme'nin yeni CHP İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
BAŞKAN : Hasan Bekgöz
 ÜYELER : Necati Altun, Tekin Aygün, Bayram Ercan, Yasemin Çalıkoğlu, Hatun Genç, Ümit Kondakçı, Tuncay Kubatoğlu, Mehmet Kurt , İsa Ordu, Mehmet Özdemir, İsmail Özyürek, Kerami Soylu, Muhammet Soylu, Mehmet Tuncer

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Terme, 'de, Hasan, Bekgöz, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı