Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 07:43 Bu haber 2004 kez okundu
 
CHP TÜRGEV'i Yargıya Taşıyor
CHP Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Son Oturumunda alınan TÜRGEV'e yurt kiralanması, Van'ın Tuşba ve Gevaş İlçelerine Büyükşehir Belediyesi bütçesinden yapılacak olan 4 milyon TL 'yi aşan yardım kararını Yargıya taşıyacağını açıkladı.
SİYASET Haberi
CHP TÜRGEV'i Yargıya Taşıyor

 

AKCAGÖZ: Büyükşehir Borç içinde !

Büyükşehir Belediyesi'nin Borç içinde olduğunu ve TÜRGEV'e 10 yıllığına yurt kiralanarak verilmesi ile Van'ın Gevaş ve Tuşba ilçelerine doğaltaş sağlanması, kafe yapılması ve 3 milyon 278 bin Lira yardımın savunulacak bir tarafı olmadığını belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından gündeme alınmak suretiyle, Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın adıyla anılan ve 17-25 Aralık yolsuzluk sürecinde adını sıkça duyduğumuz Türgev ile ortak hizmet amacıyla Samsun İl merkezinde, yurt olarak kullanılmaya uygun 1 adet binanın 10 yıl süreyle Türgev’e kiralanmasına dair bir karar alındığını ve bu kararın komisyondan geçerek Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin önüne getirilmek suretiyle oylanmak üzere olduğunu Samsun kamuoyu ile paylaşmıştık.

VAN'A YARDIM OLARAK KAFE, DÜKKAN, SAAT KULESİ YAPILACAK
 Aynı şekilde, Samsun Büyükşehir Belediyesi toplantı gündeminin 12. Maddesi olarak, Van’ın Tuşba  ilçesine yapılacak yardımın, 13. Maddesinde de Van’ın Gevaş İlçesi’ne yapılacak yardımın ele alındığını bu yardımlardan sadece Tuşpa’ya 3.278.000 TL. tutarında bir yardım yapılacağı ve Gevaş’a 7000 metrekare doğal taş sağlanacağı ve 685.000 TL. tutarında kafe, dükkan ve saat kulesi ihalesi yapılacağı ve tüm ödeneklerin Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade etmiştik. Tüm bu konular, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oylanmış ve CHP Belediye Meclis üyelerimizin muhalefetine rağmen Meclis’ten geçmiştir. 

TÜRGEV'İN  ŞAİBELİ İLİŞKİLERİ VAR 

Alınan bu kararlar sonucunda, şaibeli bir takım ilişkiler içinde olduğu konuşulan Türgev’e 10 yıllığına yurt olarak kullanılmak üzere bir bina kiralanacaktır. Ayrıca, o kadar borç ayan beyan ortada durmasına rağmen, hakka hukuka aykırı bir şekilde Van’ın Gevaş ve Tuşpa ilçesinin kardeş şehir ilan edilmek suretiyle o bölgelere kaynak aktarılmasının da savunulacak bir tarafı yoktur.

ALINAN KARARLAR SAMSUN HALKININ  ALEYHİNE

Dolayısıyla, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oylanan ve Samsun halkının aleyhine olan bu uygulamaya dönük kararların iptali için hukuki süreç başlatacağımızı, konunun yakın takipçisi olacağımızı Samsun Kamuoyuna duyururuz. Samsun halkı sahipsiz değildir. Samsun Büyükşehir Belediyesi kimsenin babasının vakfı değildir. "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, TÜRGEV'i, Yargıya, Taşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı