Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 14:23 Bu haber 4970 kez okundu
 
CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarının imzaladığı protokol bozuldu
CHP ve İYİ Parti Samsun İl Başkanları'nın Bafra ve Tekkeköy'de adaylarla ilgili olarak imzaladığı protokol bozuldu. CHP Samsun'da 8 ilçede kendi aday ile seçime girecek!
SİYASET Haberi
CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarının imzaladığı protokol bozuldu

 

CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri'nin aldığı karar gereği CHP ve İYİ Parti Bafra, Tekkeköy ve 19 Mayıs ilçelerinde ittifak yapmayarak ayrı ayrı aday çıkartma kararı almışlardı.

Daha sonra CHP ve İYİ Parti İl Başkanları bir araya gelerek bir protokol imzalamış, adı geçen ilçelerden Tekkeköy'de CHP Adayı Tansu Çıkış'ın, Bafra'da CHP Adayı Kemal Bütüner'in İYİ Parti'den aday olması, 19 Mayıs'ta ise İYİ Parti'nin adayının desteklenmesi kararı almışlardı.

Ancak İYİ parti Samsun Milletvekili İl Başkanlıkları arasında imzalanan protokolü tanımadığını belirterek, Tekkeköy'de Mustafa Candal'ı aday olarak açıklatmışi Bafra'da da CHP Adayını kabul etmediklerini ve kendi adaylarını çıkaracaklarını bildirdmişti.
CHP Samsun İl Başkanlığı da bu gün basına adayların listesini geçti. Bu listeye göre daha önce İYİ Parti'nin adayı olarak ortak adaybelirlenen Kemal Bütüner'in tekrar CHP Bafra Adayı olarak seçime gireceği bilgisi verildi.
CHP, 8 ilçede kendi adayları ile seçime giriyor.

İşte CHP'nin ilçe adayları:

ATAKUM : Cemil DEVECİ
ALAÇAM : Fuat CANBAZ
BAFRA     : Kemal BÜTÜNER
ÇARŞAMBA  : Altan KARABULUT
HAVZA     : Mehtap YEŞİLBAŞ
TEKKEKÖY  : Tansu ÇIKIŞ
YAKAKENT  : Ramazan ŞENSOY
VEZİRKÖPRÜ : Onur BAYBURTLU

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, ve, İYİ, Parti, İl, Başkanlarının, imzaladığı, protokol, bozuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı