Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 17:09 Bu haber 2088 kez okundu
 
Çiftlik Caddesi Anketinde Vatandaş Trafiğe Açılsın Dedi
Çiftli (İstiklal) Caddesi'nin Trafiğe Açılması ile ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan anket sonuçlandı. Vatandaşların Yüzde 63'ü 'Cadde Trafiğe Açılsın' dedi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Çiftlik Caddesi Anketinde Vatandaş Trafiğe Açılsın Dedi


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, düzenlediği basın toplantısı ile İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nin trafiğe açılıp açılmamasıyla ilgili yapılan anketin sonuçlarını paylaştı.

 

 Anket sonucunda katılanların Yüzde 63'ünden fazlasının Caddenin trafiğe açılmasını istediğini belirten Mustafa Demir, sonuçları Samsun Şehir Kulübü'nde düzenlenen toplantıda açıkladı.

 

Çiftlik Caddesi esnafının yanı sıra, meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Çiftlik Caddesi'nin eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde esnafın onayı ile trafiğe kapatıldığını hatırlatarak, " Çiftlik AVM projesi güzel ve özel bir proje idi. Uygulama itibarıyla, buradaki ticaretin kan kaybetmesine etki yaptığı ortaya çıktı. Esnafımızla ve cadde üzerinde oturanlar ve işyeri çalışanlarını da kapsayan bir nket çalışması yaptık. Yapılan anketi sonuçları belli oldu. Bu anketin neticesi ile ilgili şu anda bir çalışma başlattık. Daha önce yapılan yatırım heba olmayacak şekilde caddeyi trafiğe açacağız." dedi. 

 

TEK YÖN İKİ ŞERİT OLACAK

 

Gerçekleştirilen anketi,  Çiftlik Caddesi’nin eski günlerine dönmesi için, halktan gelen talep üzerine hayata geçirdiklerini ifade eden Mustafa Demir, " Bu ankete mecliste partisi bulunan meclis üyeleri de şahitlik etti. Toplam 40 soru vatandaşlara soruldu. Bu kişilerin kayıtları ve verdiği cevaplar da kayıt altına alındı. Sorulan sorular neticesinde ortalama olarak ankete katılanların yüzde 64’ü caddenin tekrar trafiğe açılmasını isterken, yüzde 36’lık kısım ise açılmamasını istedi. Yapılan anket üzerine caddeyi tekrar trafiğe açacağız. 

 

Bunu yaparken alt yapıyı bozmayacağız. Üst yapıda da çıkarttığımız malzemelere zarar vermeyeceğiz, bu malzemeler başka bir yerlerde kullanılacak. Çiftlik Caddesi tek yön ve 2 şerit olarak trafiğe açılacak. Tek şeridinde arabalar park edecek. Otobüs durakları da olacak fakat buraların önüne araba park etmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Burayı tekrar eski haline getirilebilecek bir şekilde trafiğe açacağız.” diye konuştu.

 


Ankette yer alan  'İstiklal Caddesi'nin araç trafiğine açılmasını ister misiniz?' sorusuna yanıt veren 488 kişiden yüzde 60'ı caddenin yeniden trafiğe açılması gerektiğini dile getirdi. Katılımcıların yüzde 34'ü aksi yönde görüş bildirirken, yüzde 6'lık kısım ise çekimser oy kullandı.

 

Aynı sorunun sorulduğu cadde esnafı arasında yapılan anket çalışmasında ise 300 kişi yanıt verdi. Esnafların yüzde 65'i soruya 'evet' yanıtı verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çiftlik, Caddesi, Anketinde, Vatandaş, Trafiğe, Açılsın, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı