Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 16:22 Bu haber 9534 kez okundu
 
Coşkun Özbek yazdı: CHP Samsun'da nereye koşuyor ?
Köşe yazarımız Coşkun Özbek'in yazısı
- Haberi
Coşkun Özbek yazdı: CHP Samsun'da nereye koşuyor ?

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Elif Çakır ve yanındaki kadın kolları üyesinin Salıpazarı'nda cami kapısına seçim broşürü asma girişimi ve bunu sosyal medya hesabından paylaşması skandal yarattı.
 
AK Parti ve cemaatleri din üzerinden siyaset yaptığı için eleştiren CHP'nin; Kadın kolları başkanı ve eski Canik Kadın Kolları Başkanı'nın bu Şımarıkça ! tutumu CHP'yi, adayları ve CHP'lileri zora soktu.
 
Bu olay internet medyasında haber olduktan sonra buna en çok tepki CHP'lilerden ve CHP'li kadınlardan geldi.
 
Hatta bana atılan mesajlarda CHP'nin böyle bir parti olmadığı ve CHP'li bir kadın olarak bundan utandıklarını belirtenler bile var.
 
Tufan Akcagöz'ün İl Başkanlığı döneminde disipline vererek seçilmesini engellediği ve sonradan Genel Merkez Disiplin kurulu kararı ile tedbir kararı kaldırılan, ama seçilme hakkını kaybeden  eski Başkan Hatice Çakır'ın yerine İl Kadın Kolları Başkanı olan Elif Çakır'ın yönetimi ve yönetim anlayışı parti içi tartışmalara yolaçıyordu.
 
Elif Çakır'ın aday adaylığı sürecinde tarafsız olması gerekirken bazı adayları açık olarak desteklemesi de tepki yaratmıştı.
 
Son zamanlarda CHP Samsun İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu ile de büyük sorunlar yaşayan Elif Çakır'ın , CHP eski il başkanı Tufan Akcagöz, CHP'nin Saadet Partisi kontenjanı 3. sıra adayının da katıldığı Salıpazarı seçim çalışmasında yaşanan ve kendi sosyal medya hesabından da önce Övünerek! paylaştığı, sonra apar topar kaldırdığı bu paylaşım CHP'nin ve CHP'lilerin başını çok ağrıtacak.
 
 CHP ve bu tepkilere sebep olan Sayın Kadın Kolları Başkanı, emek veren, çırpınan, çaba gösteren, seçimi kazanmak için gecesini gündüzüne katan adaylara, partililere saygı göstererek bunun kişisel bir yanlış tercih olduğunu açıklamalı ve istifa etmelidir.
 
Bu, CHP'ye, seçim sürecine, çalışmalara ve adaylara yapacağı en büyük katkı, en önemli seçim çalışması olacaktır.
 
CHP , bir iki  kişinin, seçilmiş te olsa çalışmalarını sorumsuzca davranarak sabote eden, balta vuran ve aleyhte gündem yaratan yöneticilerinin kurbanı olmamalı, bu yersiz ve zamansız , şımarıkça davranışı kabullenmemelidir.
 
Artık klasik, amaçsız, projesiz, düşünmeden, saygısızca, dedikodularla yürütülen yönetim anlayışı ortadan kalkmalı, CHP'nin pırıl pırıl, donanımlı, fark yaratan adaylarına yakışır yöneticiler işbaşında olmalıdır.
 
CHP'nin yöneticileri ve adayları, milletvekilleri, meclis üyeleri giyimi, kuşamı, donanımı, insani ilişkileri, eğitimi ve davranışları ile herkese örnek olmalı, güven vermeli ve seçmenler adayların, yöneticilerin arkasından güvenerek , inanarak gitmeli.
 
Hele de böyle anlık, sonunu ve sonucunu düşünmeden, hem de Salıpazarı'nda cami kapısına broşür asan, bunu da marifetmiş gibi poz vererek sosyal medya hesabından yayınlayan, üstelik haber olunca da araya adamlar koyarak haberin kaldırılmasını talep ederek daha da durumu zorlaştıran bir anlayışın tek ve en iyi yapacağı şey; sorumluluğu alarak istifa etmek ve bu olayın CHP'ye maledilmesine engel olmaktır.
 
Haa; koltuk tatlı geliyor da istifa etmiyorsa CHP İl Yönetimi ve Genel Merkez , bu olayı daha da büyütmeden gerekeni yapmalıdır.
 
Türkiye'nin ve Samsun'un gündemi, bir iki hanımefendinin sorumsuz davranışı değil, adayların çalışmaları, projeler olmalıdır.
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Coşkun, Özbek, yazdı:, CHP, Samsun'da, nereye, koşuyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı