Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 18:03 Bu haber 9809 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nın Abisi Milli Eğitim Müdürüne Ceza Veren Vali Yardımcısı Görevden uzaklaştırıldı
Samsun'da bir dönem Vali Yardımcılığı yapan ve daha Sonra Uşak Vali Yardımcılığı'na oradan da Kahramanmaraş Hukuk Müşavirliği'ne atanan Mesut Taner Genç, Kahramanmaraş'ta görevli Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın abisi Mustafa Mahir Turan'a ceza verildiği için açığa alındı.
ASAYİŞ Haberi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nın Abisi Milli Eğitim Müdürüne Ceza Veren Vali Yardımcısı Görevden uzaklaştırıldı


Samsun'da bir dönem Vali Yardımcılığı yapan ve daha Sonra Uşak Vali Yardımcılığı'na oradan da Kahramanmaraş Hukuk Müşavirliği'ne atanan Mesut Taner Genç, Kahraman Maraş'ta Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişleri'nin soruşturması sonucunda suç işlediği belirlenen, Kahramanmaraş'ta görevli Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın abisi Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan'a ceza verildiği için açığa alındı.


Mesut Taner Genç, Hukuk Müşaviri olarak bulunduğu K.Maraş Valiliği'nde bir aydır Vali Yardımcılığı Vekaleti ile Milli Eğitim Müdürlüğüne geçici bir süre baktığı dönemde, 5 Temmuz 2019 günü başkanlık ettiği Milli Eğitim Disiplin Kurulu Kararında; hakkında İl Maarif müfettişlerince disiplin soruşturması yürütülen  Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü,  Mustafa Mahir Turan ( Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın  Abisi) hakkında, işlediği iddia edilen suçlar hakkında “ kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını teklif etti.

Mustafa Mahir Turan Hakkında, göreve gelmediği halde kendisine ücret tahsisi, bazı müdürlere göreve başlamaması için baskı yaptığı, bir şube müdürüne akszı kurs ücreti verilmesini sağladığı, bir okul müdürlüğüne yönetmeliğe aykırı atama ve görevlendirme yaptığı iddiaları ile soruşturma açılmış, Milli Eğitim Müfettişleri de Kademe ilerlemesinin durdurulması cezası ile cezalandırılmalarını teklif etti. Ancak Mesut Taner Genç'in Vali Muavini sıfatıyla başkanlık ettiği  Milli Eğitim İl Disiplin Kurulu bu cezayı " Aylıktan Kesme " olarak onayladı. Bunun üzerine ceza beğenilmeyince İçişleri Bakalığı bir yazılı talimatla Mesut Taner Genç'i görevden uzaklaştırdı.

 Soruşturmada üzerine atılı suçları işlediği müfettiş soruşturması sonucunda kesinleşen İlçe Müdürü  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın abisi olunca  olunca cezanın cezası da ağır oldu. Mesut Taner Genç, İçişleri Bakanlığı'nın yazılı talimatı ile görevden uzaklaştırıldı.

Olay Mesut Taner Genç'in kişisel sosyal medya hesabında yayınlanması ile ortaya çıktı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Başdanışmanı'nın, Abisi, Milli, Eğitim, Müdürüne, Ceza, Veren, Vali, Yardımcısı, Görevden, uzaklaştırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı