Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:12 Bu haber 1711 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta Samsun'da
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 19 Mayıs 1919'un 100. Yılı nedeniyle Samsun'u ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun Programı hakkında açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta Samsun'da


19 Mayıs 1919'un 100. yılı dolayısıyla Samsun'da yoğun bir kutlama programı yaşandığını belirten Başkan Esan Aksu, "Uluslararası Robot Yarışması, 6 bin yarışmacının katılımıyla Samsun'da gerçekleştirildi. Ayrıca 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği 40 ülkeden çocukların katılımıyla yine şehrimizde gerçekleştirildi. Bunların yanında şu ana kadar çeşitli branşlarda ve değişik kategorilerde bir çok etkinlik yapıldı.  Yıl sonuna kadar 19 Mayıs etkinlikleri devam edecek. 19 Mayıs Pazar günü ise Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle yoğun bir kutlama programı yaşanacak" dedi.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN PROGRAMI
 
Başkan Aksu "Etkinlikler çerçevesinde 19 Mayıs Pazar günü saat 13.30'da Samsun Tütün İskelesi'nde (Kurtuluş Yolu) 16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkan Piri Reis gemisi ile ve  Dragon Bot yoluyla Samsun'a getirilen bayraklar Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, burada katılımcılara ve hemşehrilerimize hitap edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan "1919 Bitmeyen Yolculuk" adlı dramatik sahne gösterisini izleyecek,  iftarını da Samsun'da yapacaktır." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, 19, Mayıs'ta, Samsun'da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı