Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:54 Bu haber 870 kez okundu
 
ÇYDD'liler Samsun'a çıkarma yaptı
ÇYDD'nin 108 şubesinde ki dernek yöneticileri ve ÇYDD bünyesinde eğitimlerine devam eden binlerce genç, 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümü nedeniyle Samsun'daki kutlamalara katıldılar.
- Haberi
ÇYDD'liler Samsun'a çıkarma yaptı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal mücadeleyi başlattığı  19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamalarını ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve Genel Başkan Yardımcıları  Nihal Kızıl ve Gülsün Kaya'nın  yanı sıra 108 şubenin başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile yüzlerce gencin katıldığı bir törenle Samsun'da gerçekleştirdiler.

UĞUR MUMCU PARKI'NA YÜRÜDÜLER

19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun'a geldiği Belediye evlerindeki  Bandırma Vapuru müzesinde, Atatürk'ün karaya çıkışı sembolik olarak canlandırıldı

GRUP ZEMHERİ KONSER VERDİ

ÇYDD üyeleri öğleden sonra ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıp yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş, Öğretmenevi ve İstiklal Caddesi üzerinden Uğur Mumcu Parkı'nda sona erdi.Yürüyüşe Büyük Mübadele Derneği üyeleri de katıldı. Türk Bayrağı kıyafetleriyle dernek üyeleri yürüyüş sırasında büyük ilgi uyandırdı. Programın devamında ise Uğur Mumcu Parkı'nda Halk dasları gösterileri yapıldıktan sonra, Grup Zemheri de konser i ile son buldu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ÇYDD'liler, Samsun'a, çıkarma, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı