Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:55 Bu haber 1723 kez okundu
 
ÇYDD'nin yeni hizmet binası 9 Aralık’ta açılıyor
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şubesi'nin yeni hizmet binası Genel Başkan Aysel Çelikel ve Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya'nın katılımıyla cumartesi günü açılıyor.
- Haberi
ÇYDD'nin yeni hizmet binası 9 Aralık’ta açılıyor

 Aynı gün Dr.Alper Akçam,‘Cumhuriyet, Kadın ve Edebiyatımız' konulu bir de konferans verecek. Samsun    Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'nin yeni hizmet binası, 9 Aralık Cumartesi günü törenle açılacak.

GENEL BAŞKAN AYSEL ÇELİKEL DE GELİYOR

ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen, 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14.00’de ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya'nın katılımıyla yeni dernek binasının açılış töreninin yapılacağını belirtti. Yaşar Sezen derneğin yeni hizmet binasının  Hürriyet Mahallesi Kışla Sokak, 19/3 adresindeki yeni yerinde konferans salonu, kütüphane, etüd salonları düzenlenerek hizmet vereceğini kaydetti.  Aynı gün; Dr.Alper Akçam ise; ‘Cumhuriyet Kadın ve Edebiyatımız' konulu bir konferans verecek. 

ATATÜRK’ÜN FELSEFESİNDE LAİK TOPLUM

ÇYDD'nin Atatürk ilke ve devrimlerini korumak,geliştirmek,çağdaş eğitim yolu ile çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden sorumluluk ve bilinç ile  çalışan gönüllü bir kurum olduğunu vurgulayan Yaşar Sezen, "Eğitim burslarımız ile iyi okuyan ihtiyaç sahibi gençlerimizi eğitim burslarımızla desteklemenin yanında satranç, briç, horon, matematik, İngilizce vb. ücretsiz kurslar ile kültürel etkinlikler yapmaktayız.Günümüz; Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesinde çağdaş,demokratik cumhuriyetimize ve laik toplum yaşamımıza sahip çıkma günüdür. Bu inançla Tüm Samsunlu hemşerilerimizi derneğimize bekliyoruz" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: ÇYDD'nin, yeni, hizmet, binası, 9, Aralık’ta, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı