Haber Detayı
08 Ağustos 2016 - Pazartesi 12:22 Bu haber 2257 kez okundu
 
DARBENİN ARKASINDA FETÖ İLE DIŞ GÜÇLER VAR!
DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun İl Başkanı İsmail Tonka, ” Irak, Libya, Mısır ve Suriye’ye de yaşananlar unutulmamalıdır.
SİYASET Haberi
DARBENİN ARKASINDA FETÖ İLE  DIŞ GÜÇLER VAR!

Herkesin şunu iyi bilmesi gerekir ki; Türk milleti sadece ALLAH(cc)’ın önünde secde eder ve bu devleti ve milleti yıkmaya kimsenin de gücü yetmez “ dedi.  
DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun İl Başkanı İsmail Tonka,  orta doğuda yaşananların çabuk unutulduğunu belirterek yönetim kurulu ile birlikte yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında çarpıcı ifadeler kullandı ve söyle devam etti;
Tonka, “ 15 Temmuz gecesinde milletin oyu ile seçilmiş ve iktidara gelmiş hükümeti ve yine halkın oyları ile seçilmiş bir cumhurbaşkanını, halkın iradesini, millet iradesini ipotek altına koymaya çalışarak illegal yollar ve darbe yöntemi ile değiştirmek isteyen Feto terör örgütünün arkasında dış güçler ve emperyalist odaklar vardır. Yoksa, Feto terör örgütünün cesaret edebileceği bir iş değildir bu olaylar. Orta doğuyu kana bulayanlar, Türkiye’nin yükselişini büyümesini hazmedememiş, BOP(Büyük Orta Doğu Projesi) ‘ni uygulamaya koymuşlardır. Zaten Mısır da yapılan darbenin ardından sıranın Türkiye’ye geleceğini sağır sultan bile duymuştu.  Ve öyle de oldu! 15 Temmuz gecesi Fetö terör örgütünü uşak gibi kullanan emperyalist odaklar ve ülkeler harekete geçerek Türkiye karşı hain planlarını harekete geçirerek, hain emellerine ulaşacaklarını sanmış olsalar da bunu başaramamış ve hezimete uğramışlardır.  Ülkemizi karanlığa gömerek, sömürmek için sıraya giren cibilliyetsiz, beyinsiz yaratıklar avucunu yalamış o küçücük beyinlerinin bu oyununu, Büyük Yüce Türk Milleti ve TSK içindeki vatansever darbe karşıtı askerlerimiz bozmuş ve bunu başarmalarına izin vermemişlerdir” dedi.
Tonka, darbe girişimde bulunanlara adeta destekleyen açıklamalar yapan ve Türkiye’ye insanlık dersi vermeye kalkan devletlere seslendiğini belirterek şöyle devam etti.
Tonka, “darbe girişimde bulunanlara adeta destekleyen açıklamalar yapan ve Türkiye’ye insanlık dersi vermeye kalkan devletlere sesleniyoruz; bize insanlık dersi vereceğinize siz kendi iç işlerinizle meşgul olun. Ülkemizin iç işlerine karışarak bizlere insanlık dersi vereceğinize kendi geçmişinize ve tarihinize bakın. Orta doğuya demokrasiyi getireceğiz diyerek adeta bölgeyi kan gölüne çevirdiniz. Şimdi utanmadan 15 Temmuz gecesi milletin tankı, tüfeği ve silahı ile sivil vatandaşlarımızı katledenleri savunarak hangi insanlığın dersini vermeye çalışıyorsunuz? Bırakın bu işleri ve kendi işinize bakın. Türkiye öyle kolay yutulacak bir lokma değildir. Bu girişiminiz sizlere birer ders olur inşallah. 
Bu vesile ile DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen olarak hiçbir şekilde anti demokratik hareketleri desteklemeyeceğimizi ve milletin yanında ve milletin iradesinin dışında hiçbir oluşumu kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.  Milli irade, milletin iradesi her şeyin üstünde tutuluyorsa, herkes buna saygı duymak zorundadır. Geleceğimizi karartmak istemiyorsak demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmak zorundayız. Gün demokrasi günüdür, gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün kardeşlik ve dayanışma günüdür. Gün çocuklarımızın geleceğine ve demokrasiye sahip çıkma günüdür. Gelin hep birlikte geleceğimize sahip çıkalım …” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: DARBENİN, ARKASINDA, FETÖ, İLE, , DIŞ, GÜÇLER, VAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı