Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 12:07 Bu haber 2187 kez okundu
 
Dekan Taşmektepligil Gözyaşlarıyla Uğurlandı
OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalçın Taşmektepligi yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak 60 yaşında hayatını kaybeden fakülte önünde düzenlenen törenin ardından memleketi Tokat’a uğurlandı.
EĞİTİM Haberi
 Dekan Taşmektepligil Gözyaşlarıyla Uğurlandı

OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner Çankaya törende yaptığı konuşmada, “Kendisiyle 22 yıla yakın bir dostluğumuz, kardeşliğimiz var. Camiaya kazandırdığı birçok bilim insanı ve bilimsel eseri bulunmaktadır. Ülkemizde spor alanında eğitim veren tüm akademik camia tarafından saygı duyulan ağabeyimin hastalığı süresince son ana kadar görevinin başında bulunması takdire şayandır. Dolayısıyla kendisinin Hakk’a yürümesi sevenlerini derinden üzmüştür. Adalete, liyakata, söze, arkadaşlığa, dostluğa son derece önem veren ağabeyimize rahmet; ailesine, komşularına, mesai arkadaşlarına, öğrencilerine, sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

Çok üzgün olduklarını ifade eden OMÜ Rektörü  Prof. Dr. Sait Bilgiç ise, “Hepimiz çok üzgünüz. Ben 30 yıllık arkadaşımı kaybettim. Mertti, açık sözlüydü, güvenilirdi, çalışkandı. Hastalığı döneminde son ana kadar görevinin başında kaldı. O haliyle bile bile çok çalıştı. Pırıl pırıl evlatlar yetiştirdi, onlar bizlere emanet. Allah Yalçın hocamızdan razı olsun. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Danışmanı ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yılmaz tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, fakültelerin dekanları, akademik ve idari personel ile merhumun ailesi katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Dekan, Taşmektepligil, Gözyaşlarıyla, Uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı