Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 15:28 Bu haber 2736 kez okundu
 
Dem Toç-Sen 3.Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Çalışan Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen (Demokratik Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası) 3.Olağan Genel Kurulu yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Dem Toç-Sen 3.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Genel Başkan Dr.Hayati OYANIK, üçüncü kez güven tazeledi.

 

Çalışan Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen (Demokratik Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası) 3.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dr.Hayati OYANIK’ın üçüncü kez güven tazelediği seçimde Dem Toç-Sen Samsun İl Başkanı İsmail TONKA, Genel Başkan Yardımcılığına seçilirken, yine Samsun İl Yönetiminden Burçin GÜNAYDIN’ın da yedeklerden yönetime girerek seçime damga vurdular.

Dem Toç Sen (Demokratik Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası) Genel Başkanı Dr.Hayati OYANIK, genel kurulda yapmış olduğu konuşmasında bazı sendikaların irtifa kaybettiğini ve çalışanların sendikalara olan güvenlerini yitirdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü. Oyanık, “sendikacılığın hızla irtifa kaybettiği, sendikacıların siyasi faaliyetlerin tarafı haline geldiği, sendikal makamları işgal edenlerin çalışanı değil, kendi çıkarlarını düşündüğü bir dönemde, sendikacılığa gerçek hüviyetini kazandırma kararlılığıyla ve ülke menfaatleri için çalışma sevdasıyla yola çıktık ve Çalışan Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Dem Toç Sen olarak bizi hiçbir kimse yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Bizler kamu çalışanlarının güvencesi ve yegâne temsilcisiyiz. Sendikacılıkta çığır açmaya devam edeceğiz” dedi.

Son olarak Dr.Hayati OYANIK, şunları söyledi; “ maalesef üzülerek ifade etmemiz gerekirse, çalışanlar sendikalara olan güvenini yitirmiş ve gelecek kaygısı gütmeye başlamıştır. Bu anlamda Türkiye de sendikaların yeniden yapılanmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı çalışanların da kendi sendikalarını sorgulamaları gerekmekte olup, çalışan ve üreten sendikaları, yani ÇALIŞAN-SEN ve bağlı Dem Toç Sen’e katılmalarını beklemekteyiz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Dem, Toç-Sen, 3.Olağan, Genel, Kurulu, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı