Haber Detayı
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 17:01 Bu haber 1816 kez okundu
 
DESK'ten Darbecilere Kınama
DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, Darbe girişiminde bulunanların birer vatan haini ve terörist olduklarını söyledi.
- Haberi
DESK'ten Darbecilere Kınama

DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül,  15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi ile ilgili olarak yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında çok sert ifadeler kullandı.

Gül, “ Milletin oyu ile seçilmiş ve iktidara gelmiş hükümeti ve yine halkın oyları ile seçilmiş bir cumhurbaşkanını, halkın iradesini, millet iradesini ipotek altına koymaya çalışarak illegal yollar ve darbe yöntemi ile değiştirmek isteyenler ANAYASA suçu işlemişlerdir. Bunu yapanların yapmış olduğu bu eylem ve davranış terör eylemi olmakla birlikte, kendileri de terörist ve vatan haini kişilerdir.

Demokratik olmayan yollarla ülkemizi 20, belki de 50 yıl geriye götürmeye çalışan ve darbe girişiminde bulunanların bu oyununu, Büyük Yüce Türk Milleti ve TSK içindeki vatan sever darbe karşıtı askerlerimiz bozmuş, ve bunu başarmalarına izin vermemişlerdir” dedi.

 Darbe çığırtkanlığı yapanların olduğunu belirten Gül, “ Bunlara destek olanlar kendileri de anayasal suç iş işlediklerinin farkında değillerdir. Ak partiyi sevmiyor, oy da vermemiş olabilirsiniz ama mesele ülke ve demokrasi meselesidir. Mesele Ak Parti meselesi değildir. Gelecek karardıktan sonra seni kimin yönettiğinin önemi yoktur. Bu vesile ile DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Ofis Sen olarak hiçbir şekilde anti demokratik hareketleri desteklemeyeceğimizi ve milletin yanında ve milletin iradesinin dışında hiçbir oluşumu kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Gün kardeşlik ve dayanışma günüdür. Gün çocuklarımızın geleceğine ve demokrasiye sahip çıkma günüdür. Gelin hep birlikte geleceğimize sahip çıkalım …” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: DESK'ten, Darbecilere, Kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı