Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 11:39 Bu haber 1746 kez okundu
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Alİ Babacan 8 Aralık'ta Samsun'da geliyor
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 8 Aralık Salı Günü Partisinin olağan kongresine katılmak ve bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Samsun'a geliyor.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi  Genel Başkanı Alİ Babacan  8 Aralık'ta  Samsun'da geliyor


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 8 Aralık Salı günü Sheraton Samsun Otel'de gerçekletirilecek DEVA Partisi Samsun İl Kongresi'ne katılmak ve bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Samsun'a geliyor.

SAMSUN İL BAŞKANLIĞI'NIN AÇILIŞINI YAPACAK

 

Genel Başkan Ali Babacan'ın ziyareti ile ilgili olarak bir açıklama yapan DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, " Genel Başkanımız Ali Babacan 8 Aralık 2020 Salı Günü yapılacak İl kongresi ve İl binamızın açılışı için Samsun'a gelecek. Genel Başkanımız  ilk olarak Sheraton Otel'de basın mensupları, daha sonra  STK yöneticileri ve işadamlarıyla buluşacak. Saat 12.30'da Cumhuriyet Caddesi Devecioğlu İşhanı'ndaki İl binamızın açılışını yapacak.

 

Bu görüşmelerin ardından Samsun'da esnaf ziyaretleri yapacak ve  Sharaton Otel'de Saat 15.30'da yapılacak il kongremize katılacak. Kongrenin ardından kadın ve gençlerle biraraya gelecek olan Genel Başkanımız, teşkilatlarla buluştuktan sonra Samsun'dan ayrılacak" dedi.

 


4 AYDA 12 İLÇE TEŞKİLATIMIZI KURDUK

 

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, Samsun'da 3-4 ay gibi kısa bir sürede 12 İlçede teşkilatlandırma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, " İl Başkanlığı görevini aldıktan sonra hızla teşkilatlanma çalışmalarımıza başladık. Samsun'da 12 ilçede teşkilatlatımızı kurduk, 6 ilçede konremizi yaptık. 8 Aralık Salı Günü  İl kongremizi, böylece Türkiye genelinde 42 İl Kongresini tamamlayarak 27 Aralık Günü de Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz.Partimizin kurulma çalışmalarına engellemeler devam ediyor. İl Kongremizin tarihini  ve Genel Başkanımızın gelişini duyurmak için talep ettiğimiz bilboardlar bile verilmedi. Bütün engellemekere rağmen yolumuza devam edeceğiz. 

 

Samsun'da da halkımızın arasında olduk ve sorunlarını dinledik. Partti teşkilatlarımızı da çok sayıda gönüllümüz ile birlikte kutduk. Vatandaşlarımızdan yoğun ilgi vat. Parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek en büyük hedefimiz. Amacımzı daha önce  partilerde siyaset yapmamış insanlarımız saflarımıza katmaya çalışarak üçlenmek. Partimizde 35 kadın kotası var ve bütün yönetim kurullatında engelli üyelerimizin olması hedefimiz." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: DEVA, Partisi, , Genel, Başkanı, Alİ, Babacan, , 8, Aralık'ta, , Samsun'da, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı