Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 17:18 Bu haber 1501 kez okundu
 
Deveci'nin Çalıştırmıyorlar İddialarına AK Parti'den Açıklama
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin belediyeden alacaklarını alamayan esnafların belediyeye gönderdikleri hacizlerle ilgili olarak “Çalıştırmıyorlar!” diyerek eylem düzenlemesi ve açıklamaları eski başkan İshak Taşçı’dan sonra AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nın da tepkisini çekti.
SİYASET Haberi
Deveci'nin Çalıştırmıyorlar İddialarına  AK Parti'den Açıklama

 

Bir basın açıklaması yapan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, Atakum Belediye Başkanlığı  Makamı ağlama duvarı değildir.” Dedi.

 

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

ALACAKLILARIN PARALARINI ALMAK İÇİN GÖNDERDİĞİ İCRA TAKİBİNİ HAKSIZLIK GİBİ GÖSTERİYORLAR

 

“Atakum sakinlerinin karşısına ben daha iyi yöneteceğim iddiasıyla çıkan ancak aradan geçen yaklaşık 2 yıllık zaman dilimi içerisinde elle tutulur bir icraata imza atamayan, bununla da kalmayıp belediyeden alacağı olan esnaf ve işçilerin parasını ödemeyen, buna karşılık  alacaklı kimselerin hakkını almak için başlattığı icra takibini kendilerine yapılan bir haksızlık gibi göstererek başarısızlıklarını farklı algı operasyonlarıyla kamufle etmeye çalışan bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız.

 

400 MİLYON LİRA BORÇ BIRAKILDIĞI KOCAMAN YALAN

 

Hatırlatmak isterim ki; Halkı yanıltarak yaptığınız tutarsız açıklamalarla hiçbir  hizmet yapılmadığı izlenimi  oluşturmaya  çalıştığınız  bir önceki dönemde  hayata geçirilen projeler halen değerli Atakum sakinlerine hizmet vermektedir. Değerli  Kamuoyu, her  yıl sonunda  Denetim Komisyonu  tarafından belediyenin gelir  ve giderleri dahil olmak üzere yapılan çalışmalar incelenmekte  ve rapora bağlanmaktadır. Dolayısıyla 400 Milyon lira borç bırakıldığı iddiası kocaman bir yalandır.

Sayın Deveci’nin, kaynak bulamıyoruz “ çalışmalarımıza engel oluyorlar” iddiasının aksine mecliste önümüze gelen  25 farklı kredi  vb. kaynak talebinin 22 tanesini  AK Parti grubu olarak kabul ettiğimizi ve buradaki yaklaşımımızın temel felsefesini  Atakum halkının menfaatlerinin oluşturduğunu  ifade etmek isterim.

 

ÇÖP HİZMETİNE İLKADIMDAN AYDA 400 BİN LİRA FAZLA ÖDÜYOR

 

Kaynak sıkıntısı çektiğini belirten Sayın Deveci’ye sormak isterim.

Bütün uyarılarımıza ve yazılı olarak sunduğumuz önerilere rağmen İlkadım gibi nüfusu Atakum’dan 50 fazla olan bir ilçenin çöp hizmetine ödediği  bedelden,  aylık yaklaşık  400 bin lira daha fazla ödeyerek (2 yılda yaklaşık 10 milyon lira) Atakum’lunun cebinden çıkan parayı  ve Kamu İhale Kurumunun ihaleyi iptal etmesine rağmen halen daha yüksek fiyatla hizmet almaya  devam etmenizi hangi kaynakla açıklıyorsunuz? Kameralar önünde haciz işlemi yaptırarak sosyal medyada paylaşmanızın, şova kalkmanızın arkasında bu ve benzeri icraatlar mı var? Atakum halkı, sizden şov değil hizmet beklemektedir.

 

ATAKUM’DAN ÇOK DAHA İYİSİNİ YAPACAK BASİRETLİ İNSANLAR GÖREVE HAZIR

Artık yeter !

Beceremediğiniz belediye yöneticiliğini  “Daha iyisini yapabilecek varsa gelsin”  ifadesi ile geçiştiremezsiniz. Siz hangi projeyi hayata geçirdiniz ki daha iyisini yapabilecek varsa gelsin diyebiliyorsunuz. Bilmelisiniz ki  karadenizin incisi olan ilçemizden  çok daha iyilerini yapabilecek basiretli insanlar çoktan göreve hazırdır.

Herkes müsterih olsun !

AK Partinin gönül belediyeciliği anlayışını ve temiz siyaseti Atakum’a hakim kılacağız…

Doğruların yanında, yanlışın ve haksızlıkların her daim karşısında olarak, Atakumlu hemşehrilerimizin sesi  ve beklentilerinin savunucusu olmaya  devam edeceğiz. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Deveci'nin, Çalıştırmıyorlar, İddialarına, , AK, Parti'den, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı