Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 14:43 Bu haber 202 kez okundu
 
Disk Genel İş’ten Belediyesi Çalışanlarına Seminer
DİSK Genel İş Sendikasi Samsun Şubesi Atakum Belediyesi personeline yönelik işyeri egitim semineri gerçekleştirdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Disk Genel İş’ten  Belediyesi Çalışanlarına Seminer

 DİSK Genel İş Sendikası Samsun Şubesi Atakum Belediyesi çalışanlarına yönelik “İş Hukuku ve Sendikal Haklar” konularında iş yeri eğitim semineri gerçekleştirdi.

 

 

 Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi'nde yapılan eğitim seminerine Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. İki gün süren seminer dört ayrı grupta yapıldı. 

 

‘’BİZE DÜŞEN GÖREV DAYANIŞMA İLE EL ELE VERMEK’’

DİSK Genel İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Mutlu Karabacak yaptığı açılış konuşmasında ülkenin genel tablosunda kronikleşmiş sorunların yer aldığını belirterek,  “Hakların kısıtlanmak istediği, sendikaların büyük tehdit olarak görüldüğü yönetimsiz, rahatsız çalışma biçiminin yaygınlaştığı, yoksulluğun çığ gibi büyüdüğü, korku umutsuzluğun sardığı, sosyal dengenin adım adım yok olduğu, gençlerin gelecekten umutsuz olduğu bir gerçektir. Bu ortamda sendikamız ve örgütlü mücadelemiz birlikteliğimiz ve beraberliğimizdir. Bize düşen görev dayanışma ile el ele vermek demokratik, özgür, bağımsız, ayrımsız, sömürüsüz bir dünya ve Türkiye için işçi sınıfının birlik ve dayanışmasını sağlamak olacaktır’’ ifadelerini kullandı. 

 

“DAHA YAŞANABİLİR ÜLKE MÜCADELESİ”

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil ülke olarak yaşanan zorlu sürecin ancak el birliği ile aşılabileceği vurgulayarak ‘’Bu ülkeyi çocuklarımızın kentlerimizin bağında bahçesinde mutlu huzurlu oynayabileceği, geleceklerini garanti görebileceği, her birinin ayrı ayrı iş bulabileceği, kimseye muhtaç olmayacağı barış içinde birlikte kardeşçe yaşayabileceğimiz bir ülke haline dönüştürmemiz gerekiyor. Sizden hem dayanışmanızı güçlendirmenizi, hem işinize dört elle sarılmanızı hem de hak mücadelesinde kardeşçe yüreklice yan yana olmanızı istiyorum. “ diye konuştu. 

Konuşmaların ardından belediye çalışanlarına seminer verildi. DİSK Genel-İş Sendikası Eğitim Daire Müdürü Faruk Özdemir, ‘’İş Hukuku ve Haklarımız’’ konulu seminerinde Türkiye’deki işçilerin yaşadığı ekonomik sorunlar ve sendikal haklar konusunda açıklamalarda bulunurken DİSK Genel-İş Sendikası Eğitim Uzmanı Gökhan Alpuğan ise ‘’Kıdem Tazminatının Fona Devri’’ konusunda çalışanları bilgilendirdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Disk, Genel, İş’ten, , Belediyesi, Çalışanlarına, Seminer,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');