Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 12:10 Bu haber 15298 kez okundu
 
Doç. Dr. Oğuz Uzun'dan şok açıklamalar!
OMÜ'DE FETÖ / PDY KUMPASININ MAĞDURU OLDUM
- Haberi
Doç. Dr. Oğuz Uzun'dan şok açıklamalar!

 Profesörlük ünvanı elinden alınan Oğuz Uzun, "Bu kararı alan Danıştay hakimleri FETÖ elemanı olduğu için tutuklandı. Bu da OMÜ ile Danıştay arasındaki kumpası göstermeye yeter" dedi. 

OMÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Oğuz Uzun, Rektörlük tarafından profesörlükten doçentliğe düşürülmesinde tek suçlunun OMÜ yönetimi ve değişik üniversitelerden atanan FETO/PDY elemanları olduğunu iddia etti. Aynı zamanda Samsun Tabip Odası Başkanı ve Türk Toraks Derneği Orta Karadeniz Şube Başkanı olarak da görev yapan Doç. Dr. Oğuz Uzun, "Benim bu kararıma imza atan hakimler şimdi FETÖ/PDY elemanı olduğu için tutuklandı. Bu da, OMÜ'de ne büyük kumpasların döndüğünün göstergesidir" dedi. 

Geçtiğimiz haziran ayı içerisinde OMÜ Rektörlüğü tarafından profesörlükten doçentliğe düşürüldüğümü maalesef dikkatli bir hastam sayesinde öğrendim. 21 Haziran tarihinde Tıp Fakültesi Akademik Kurulu'nda yaptığım konuşmada 2011 yılında başlayan bugüne karar süren OMÜ’deki mücadelemi, başıma gelenleri ve bunlarının nedeninin de OMÜ’deki paralel yapı olduğunu, mücadelemi bırakmayacağımı ve ölene kadar doçent kalsam dahi bana yapılan şantajlara boyun eğmeyeceğimi orada bulunan 300’e yakın tıp fakültesi öğretim üyelerinin önünde OMÜ yöneticilerinin yüzüne söyledim.  O toplantıda ne rektör, ne rektör yardımcıları (eski ve yeni) ne dekanlar (eski ve yeni), ne de benim ile ilgili kararlarda imzaları bulunan üniversite yönetim kurulu üyeleri  bizim paralel yapı ile bir bağlantımız yoktur,  demedi ya da diyemedi. 

 OMÜ İLE PARALEL'İN DANIŞIKLI DÖVÜŞÜ 

Danıştay’daki paralel yapı ile OMÜ’deki PDY’nın  işbirliği içinde yerel mahkeme kararı bozuldu. OMÜ yönetimi ise gerekçeli kararı bile beklemeden beni profesörlükten doçentliğe düşürdü.  Mahkeme sürecinde vicdanlarını FETÖ’ye teslim etmemiş bilirkişilerce dosyalar incelenmiş ve bunlar kesinleşmiş konulardı. Geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan 'darbe girişimi' ile tüm FETÖ gerçekliği ortaya saçıldı.FETÖ ülkeyi ele geçirmek için kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Buradan bir kere daha bu olayı gerçekleştirenleri lanetliyor ve bu olaylarda şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralananlara ise acil şifalar diliyorum.  Darbe sonrası  Danıştay’da benim yukarıda bahsettiğim olay ile ilgili kararı veren hakimler FETÖ/PDY elemanları olduğu için tutuklanmıştır. Benim baştan bu yana başıma gelenlerin OMÜ’deki FETÖ/PDY yapılanması olduğunun en önemli kanıtı da bu olaydır. 

MAĞDUR OLANLAR HAKKINI ARASIN

 OMÜ Rektörü Hüseyin Akan'ı da sert sözlerle eleştiren Oğuz Uzun, "Geçtiğimiz günlerde basına, 'OMÜ'de paralelciler var' açıklaması yansıdı. Bunu 8 yıllık görev süresinin bitiminde söylüyor. Takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Acaba şimdi tüm olaylardan sonra OMÜ Rektörü çıkıp benden bir özür dilecek mi?  Danıştay’daki hakimlerin tutuklanması sonrasında OMÜ rektörlüğüne yaptığım hakkımda aldıkları kararı düzeltmeleri konusundaki başvuruya ne sözlü ne de yazılı cevap verme gereği bile görmedi. 
 OMÜ'de bu güne kadar mağdur olan tüm kamu görevlilerine sesleniyorum. Yıllarca danışıklık dövüşlerle, her türlü kumpaslarla mağdur olan herkes artık hakkını arasın. Mücadele etsin."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Doç., Dr., Oğuz, Uzun'dan, şok, açıklamalar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı