Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 20:27 Bu haber 971 kez okundu
 
DÜŞMANLARLA OLUŞTURULAN GÜVENLİ BÖLGE!
- Haberi
DÜŞMANLARLA OLUŞTURULAN GÜVENLİ BÖLGE!

 

Türkiye Amerika ile birlikte Suriye sınırında güvenli bölge oluşturmak istiyor. Yıllarca terör belasından canı yanan Türkiye’nin bu en tabi hakkıdır. Ancak bir bölgenin güvenli olabilmesi için her şeyden önce bölgede güvenliği temin edecek olan unsurların güvenilir olması icap eder.

Ayrıca “Güvenli Bölge” olarak adlandırılan bölgede ortak hareket edecek olan unsurların öncelikle hedeflerinin örtüşmesi, aynı zamanda mazileri itibariyle güven verici olmaları gerekir. İşte o zaman belki arzu edilen amaca ulaşılabilir.

Halbu ki güvenli bölgede görev yapacak ortaklardan olan Amerika; Siyonizm virüsünün etkisinde her tarafa saldıran, gücünü çıkarı için kullanan “terbiye edilmemiş vahşi bir aygır” gibidir. Verdiği hiçbir sözünde durmaması ve hiçbir taahhüdünü yerine getirmemesi nedeniyle asla güven vermemektedir.

Bir yandan Türkiye ile dost ve müttefik görüntüsü verirken, diğer yandan PKK ve YPG ye sayıları binlerle ifade edilen tır dolusu silah ve mühimmat yardımı yapması, Amerika’nın iki yüzlülüğünü ve neden güvenilmez olduğunu göstermektedir.   

Amerika’nın idari kadrosu; ülkemizin doğu ve güneydoğu illerini kapsayan bir coğrafya üzerinde dünya devleti kurmak isteyen Siyonizm’in kontrolündedir. ABD Başkanı Trump da bu amaç için kullanılmaya en uygun rol modelidir.

Ne garip ki idarecilerimiz; alenen ve resmen ülkemizi bölmeyi hedefleyen bir zihniyetle dost ve müttefik gibi görünme ihtiyacı duymaktadır. Halbu ki Allah (c.c.), Kur’an da; “Korkacaksanız benden korkun” buyurmaktadır.

Küresel güçler tarafından hazırlanan ve Suriye üzerine plânlandığı sanılan bu çok bilinmeyenli oyunun tek bilineni; Türkiye’yi bölmektir. Yırtıcı hayvanın avına sinsice yaklaşması gibi; ülkemizi parçalamak isteyenler, dost ve müttefik görüntüsü ile etrafımızı kuşatmaktadır.

Bu ortamda Türkiye gerçekleri görerek düşmana dost muamelesi yapmak gibi bir garabeti terk etmek ve ona göre strateji geliştirmek zorundadır. Aksi halde bu dost/müttefik sahte ilişkisi devam ettirilirse uyandığımızda zaman çoktan geçmiş olacaktır.

Bu kuşatmışlık eyleme dönüşmeden siyasi kadro geleceğe yönelik tedbirlerini almalıdır. Bunun için öncelikle içeride siyasi çıkar için yapılmakta olan kavga ve toplumu kutuplaştırma gayreti terk etmeli, ileride ihtiyacımız olan dost ve kardeşlik hukukunu geliştirmeli ve güvenilir bir barış ortamı oluşturulmalıdır.  

Çünkü etrafımızdaki sinsi kuşatılmışlık fiili eyleme dönüştüğünde, sığınacak tek liman kendi öz değerimiz kardeşlik hukuku olacaktır. Bu nedenle ülkemiz ve neslimizin geleceği için dış etkenlere karşı birlik ve beraber hareket etme refleksimizi geliştirmek zorundayız.

İçeride birlik ve beraberlik sağlandıktan sonra dünyanın tüm güçleri bir araya gelse; Allah’ın (c.c.) izni ile milletin inanç ve iradesi karşısında yok olacaktır. Şanlı tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.

Ama bizler gerçeklere kör bakarak yürütülmekte olan siyasi kavga ve gerilimi terk etmediğimiz, toplumu kutuplaştırmaya devam ettiğimiz takdirde, kendi ayağımıza sıkmış oluruz ve zihniyet bakımından bizi bölmek isteyenlerden farkımız kalmaz.

Çünkü onlar da nihai amaçlarına ulaşmak için bunu istiyorlar. 13. 09. 2019

Nuri BAŞAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: DÜŞMANLARLA, OLUŞTURULAN, GÜVENLİ, BÖLGE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı