Haber Detayı
13 Temmuz 2016 - Çarşamba 14:59 Bu haber 2318 kez okundu
 
EDEBİCE DERGİSİ ÇIKTI
Bafra’daki sanat ve edebiyat dergilerinin arasına bir de Edebice Dergisi katıldı.
- Haberi
EDEBİCE DERGİSİ ÇIKTI

EDEBİCE DERGİSİ ÇIKTI

Bafra’daki sanat ve edebiyat dergilerinin arasına bir de Edebice Dergisi katıldı.

Gönül Köprüsü, Yedi Kemer gibi dergilerin arasına şimdi de Edebice Dergisi eklendi. Derginin 2. Sayısı aboneleriyle okurların istifadesine sunuldu.

Derginin İmtiyaz Sahipliği’ni Cahit Müderrisoğlu, Genel Yayın Yönetmenliği’ni eğitimci Yaşar Vural ve Yazı işleri Müdürlüğü’nü ise Sabit Bayar üstlenmiş.

İlk sayıda yer alan isimler ve eserleri ise şöyle:

Neden Edebice- Editör, Nesline Âşina- Yunus Emre Uyar, Ne olacak şimdi ? Tuğçe Nur Kesin, Se- Mehmet Emre Çelik, Okumuşlarımız ne okuyor ? Sidre Mete, Şiirin Sultanları- Muhsin İlhan, Osmanlı’nın şair sultanları- Mehmet Pektaş, Kendim için ağlamadım- Fazıl Ahmet Bahadır, Göçtüm- Hakkı Suat Yımazer, Geceye ve ayaza- Şeyma Kuyumcu, Simurg Kıyığı- Yeşim Yarar, Bağışla beni- Nigar Hasan Zadeh, Şiir gibi- Âli Rıza, Bir insan olarak Necip Fazıl ve Ülkücü Gençlik- Prof. Dr. Şaban Sağlık, Divan-ı Hikmet’te mürşid ve mürid ilişkileri- Dr. Hayati Bice, Bazı sorular çerçevesinde kültür, sanat ve Türklük- Doç. Dr. Mustafa Aksoy, İnsan kalitesi- Pof. Dr. Orhan Arslan, Asla yenilmeyeceksin- Recep Şükrü Apuhan, Aya Yurdu’na seyahat ve düşündürdükleri- Osman Oktay, Körün tuttuğu ışık; Türk maneviyatının kuvveti- Hasan Erimez, Bugünkü mefkûremiz: Birlik içinde Türkiye- Sabir Bayar, Kafes filminden hareketle Ülkücü Sanat’a ve Türk Medyası’na Yüzeysel Bir Bakış- Mustafa Tuğrul Çolak, Zehirli masalların çocukları- Arslan Küçükyıldız, Millet ve sanat- Mehmet Kaplan, İtiraf-ı Aşk- Erhan Özçakır, Aşk- Saliha Değirmenci Yavaş

İlk sayısı 80 sayfa olarak ve seçkin yazarlarla dop-dolu olan derginin iletişim adresi:

Hacınabi Mah. Mağazalar 1. Sk. No: 1 Bafra- Samsun

e-mail: bilgi@edebice.net

www.edebice.net  tel: 0 533 372 09 98- 0 541 867 55 53

fiyatı: yıllık abonelik: 60 TL

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: EDEBİCE, DERGİSİ, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı