Haber Detayı
17 Nisan 2022 - Pazar 17:49 Bu haber 870 kez okundu
 
Eğitim Bir-Sen 3. Şiir Okuma Yarışması düzenliyor
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışmasının 3. sü için başvurular başladı.
EĞİTİM Haberi
Eğitim Bir-Sen 3. Şiir Okuma Yarışması düzenliyor

15 Mayıs'ta başvuruları son bulacak olan yarışmaya bu yıl Bosna Hersek’li öğrenciler de katılıyor. Yarışma, 5 katgoride gerçekleştirilecek ve başarılı 20 öğrenciye çeşitli para ödülleri verilecek.

 

Yarışma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi YILDIZ, "Sendikamızın Kurucusu Şair Mehmet Akif İnan'ı rahmet ve minnetle anarak şairin sendikasını şiirsiz bırakmamak adına geleneksel hale getirdiğimiz öğrenciler arası ödüllü şiir yarışmasının üçüncüsünü başlatıyoruz. 

 

Okul öncesi, ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerimizin yanısıra gönül coğrafyamızın bir parçası olan Bosna Hersek'ten çocuklarımızın katılabileceği yarışmamızın son katılım tarihi 15 Mayıs 2022'dir. Her evde milli manevi değerlerimizi dile getiren bir şiir okunsun şiarıyla yol aldığımız bu projemize  Samsunda yaşayan öğrencilerimizin tamamının katılımını bekliyoruz." Dedi.

 


Şiir yarışmasına Canik Belediyesi de sponsor olarak destek verdi. Yarışma başvuruları " https://www.siirokumayarismasi.com " adresinden yapılabilecek.


Yarışmada 5 kategoride 20 ödül dağıtılacak. Okul öncesi öğrencileri Faruk Nazif Çamlıbel'in "Bayraklar altında" şiirin , İlkokul öğrencileri  Necip Fazıl Kısakürek'in " Utansın" şiirini, ortaokul öğrencileri Mehmet Akif İnan'ın " Mescid-i Aksa" şiirini, Lise ve Bosna Hersekli öğrenciler de Necad İBRİŞİMOVİÇ'in " Bosna" şiirini okuyup videosunu belirtilen internet adresine yükleyerek yarışmaya katılacaklar.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Eğitim, Bir-Sen, 3., Şiir, Okuma, Yarışması, düzenliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı