Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 14:42 Bu haber 322 kez okundu
 
Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şubeden Şiir Yarışması!
Eğitim Bir-Sen Samsun 1 No’lu Şube tarafından geçen yıl başlatılan ve geleneksel hale getirilen öğrenciler arası şiir okuma yarışmasının bu yıl ikincisi düzenleniyor.
EĞİTİM Haberi
Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şubeden Şiir Yarışması!

Konuyla ilgili konuşan Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Ayhan ARSLANBAY; “Geçen yıl yaptığımız ve tamamen dijital ortam olanakları kullanılarak yapılan yarışmamıza öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdiler. İlimizde farklı eğitim kademelerindeki 1800 öğrenci şiirlerini okuyarak oluşturduğumuz dijital platforma yolladılar. Bu yıl 6 Ocak 2021 tarihi itibari ile başlayacağımız yarışmamıza eserlerin son gönderim tarihi ise 6 Şubat 2021 saat 24.00’dür. Yarışma sonuçlarını 14 Şubat 2021 Pazar günü açıklayacağız. Bu yıl ki yarışmamızda okunacak şiirlerimiz: Okul Öncesi Öğrencilerimiz için Halit Fahri Ozansoy’un“Vatan Destanı” şiirinin ilk iki kıt’ası, İlkokul öğrencilerimiz için 2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olması sebebiyle Mehmet Akit Ersoy’un İstiklal Marşı Şiiri ( on kıt’ası), Ortaokul öğrencilerimiz için yıllardır işgal altında tutulan Karabağ’ı bu esaretten kurtaran ardeşülkemiz Azerbaycan’ın ünlü şairlerinden Bahtiyar Vahapzade’nin “Azerbaycan- Türkiye” şiiri, Lise öğrencilerimiz için seçtiğimiz şiir ise Sendikamızın kurucu genel başkanı şair ve yazar Mehmet Akif İnan’ın “Yürek Gazeli”dir.” dedi.

Şiir yarışmasının başlamasıyla ilgili bilgi aldığımız Memursen İl Temcilsici ve Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi YILDIZ ise yaptığı açıklamada; “ Ülkemizin çok değerli ve saygın şair ve yazarlarından olan sendikamızın kurucu genel başkanı Sayın Mehmet Akif İnan 6 Ocak 2000 yılında Rahmet-i rahmana tevdi olmuştur. Yarışmamız bu anlamlı tarihte başlasın istedik. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Kurucusunun bir şair olduğu sendikamızın felsefesi, sadece üyelerimizin maddi beklentilerini karşılamak, hukuki destek vererek karşılaştıkları sorunları çözmek değil bunların yanında genelde ülkemizde özelde de ilimizde eğitim, kültür ve sanat alanlarında kendinden söz edilen faaliyetlerin altına imza atmaktır. Düzenlediğimiz şiir yarışmasını da bu minvalde değerlendiriyoruz. İlimizdeki öğrencilerimizi yarışmamıza davet ediyor ve başarılar diliyorum.”  dedi.

Yarışmayla  ilgili şartnameye sendikanın  “www.ebssamsun.site”   sitesinde ulaşılabilir.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Eğitim, Bir-Sen, Samsun, 1, Nolu, Şubeden, Şiir, Yarışması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı