Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 13:51 Bu haber 5885 kez okundu
 
Eğitim İş Samsun Şubesi’nden Atatürk’e Hakarete Tepki!..
Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun Büyükşehir Belediyesi Grupbaşkanvekili Hasan Uzunlar’ın sosyal medya hesabından Atatürk’e yaptığı hakaretlere sert tepki gösterdi.
- Haberi
  Eğitim İş Samsun Şubesi’nden Atatürk’e Hakarete Tepki!..

Rüstem Kara, “ Kurtuluş mücadelesinin ateşinin yakıldığı Samsun’da Atatürk’e ağır hakaretlerle saldırılmasına sessiz kalmayacağız.” Dedi.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Rüstem Kara açıklamasında, “      Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında ülkemizin her bir köşesinde tek yürek olarak, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü yad ederken, Cumhuriyet düşmanları da yine kendilerini göstermekten geri kalmamıştır. En ibretlik hıyanetlerden birinin adresi ne yazık ki kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun’da gerçekleşmiştir. Samsun Büyükşehir Meclisinin AKP’li Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar facebook hesabından alıntı paylaşımlarla Atatürk’e ağır hakaretlerde bulunduğu basınımıza yansımıştır.

  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bu çirkin paylaşımları yapan AKP ‘li Meclis Başkanvekilini Eğitim-İş olarak şiddetle kınıyoruz.    Demokrasisi zayıflatılan, özgürlükleri kırpılan, ekonomisi ve üretkenliği günden güne güç kaybeden ülkemizde Atatürk'ün yokluğunun bugün nasıl daha da yakıcı hissedildiği, halkın Anıtkabir'e akın etmesinden, sokaklara taşan/kutlama saatini aşan etkinliklerden belli olmuştur.” Dedi.

DAVA AÇILMIYOR OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Tüm toplumun Cumhuriyet ruhuyla kenetlenmişken, Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlarının da kendilerini hadsiz bir cüretkârlıkla gösterdiğini ifade eden Rüstem Kara, “ Son günlerde sözde gazeteci Fatih Tezcan, Hükümete yakın Eğitim Bir-Sen Şube Sekreteri ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Ertuğrul Yıldız ve son olarak Samsun Büyükşehir Meclisinin AKP’li Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar katılmıştır.      Bu ülkenin kurucusu olan Atatürk'e ve Cumhuriyet'e hakaret etmek, yasalarla cezalandırılacak fiillerden sayılmasına rağmen, bir kamu davası açılmıyor olması düşündürücüdür.

    Ne mutlu ki bu çarpık zihniyete en büyük cevap, halkın 10 Kasım'da Ata'sı için kenetlenmesi olmuştur. Ancak Eğitim-İş olarak bu cevapla yetinmeyeceğimizi, haklarında derhal suç duyurusunda bulunacağımızı ilan ediyoruz. Yaşadığı ülkenin nasıl ve ne fedakârlıklarla kurulduğunu bile idrak edememiş bu şahısları nefretle kınıyoruz.

     Susmak, onaylamaktır. Atatürk'e, silah arkadaşlarına, Cumhuriyet'e dil uzatan densizlerin yargılanmadığı, tüm siyasilerce lanetlenmediği her gün, bir sonraki densizliğe zemin hazırlamak demektir. Tüm unutturma politikalarına, karalama kampanyalarına rağmen Ata'sına sığınan bu ulus, elbet bu ikiyüzlülüğü de görmektedir.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Eğitim, İş, Samsun, Şubesi’nden, Atatürk’e, Hakarete, Tepki!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı