Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 16:18 Bu haber 2503 kez okundu
 
EĞİTİM-İŞ ‘TEN TERÖRE LANET
Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara bir basın açıklaması yaparak terörü lanetledi
- Haberi
 EĞİTİM-İŞ ‘TEN TERÖRE LANET

Halkın can güvenliğini sağlamanın siyasi iktidarın görevi olduğunu belirten Kara açıklamasında şunları söyledi: “      İstanbul Atatürk Havalimanın da terör örgütünün saldırısı sonucu şu an açıklanan  bilgilere göre 36 insanımız yaşamını kaybetmiş, 147 yurttaşımız yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, bütün yaralılara acil şifalar diliyorum.

     Daha önce benzer saldırılarda olduğu gibi patlamanın hemen ardından yine ‘jet hızıyla’ yayın yasağı getirilmesi, bu saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğini halkın gözünden kaçırmaya yöneliktir. Patlamanın sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı, Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında gösterilen Atatürk Havalimanı’nda yaşanan güvenlik zafiyeti nedeniyle sorumlular hesap vermelidir.

      Ülkemiz art arda gelen terör saldırıları ve şehit haberleriyle sarsılmakta, masum vatandaşlarımız yaşamını kaybetmektedir.Hükümet, halkının can güvenliğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruması gerekirken, sadece kendi iktidarını korumanın derdine düşmüştür. Siyasi iktidarın kirli, tutarsız politikaları, terör örgütlerine kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermektedir.Türkiye adeta katliamlar ülkesi haline getirilmiştir.  

     Halkın can güvenliğini sağlamak siyasi iktidarın görevidir.Yoğunlaşarak artan terör olaylarını önleyemiyorsanız istifa edersiniz.Demeç vererek değil, etkin bir şekilde terörün kaynağının yok edilmesi için çalışılması gerekirdi.Artık halkımızın gözünde başkanlık ve Anayasa tartışmaları can ve mal güvenliğinin kalmadığı  ülkemizde anlamını yitirmiştir.Söz konusu olan ülkenin birliği, bütünlüğü olmalıdır. Ölümlerin olmadığı, hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir ülkede yaşamak hepimizin hakkıdır.

     Sınırları yok olmuş girenin çıkanın belli olmadığı bir ülkede yaşıyor gibiyiz.14 yıldan beri ülkeyi tek başına yönetenlerin  bu olaylar yaşanırken sorumluluğu üslenmeme ve başkalına atmaya hakları yoktur.

      Birleşik Kamu-İş Samsun Temsilciliği olarak, teröre destek veren ve onlarla  işbirliği içinde olanları çıkar sağlayanları bir kez daha lanetliyor, patlamada yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , EĞİTİM-İŞ, ‘TEN, TERÖRE, LANET, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı