Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 19:24 Bu haber 1084 kez okundu
 
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Yavuz'dan 10 Kasım mesajı
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, "Hayatı boyunca aydınlanmadan ve bilimden yana tutumuyla bilinen Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. Yılında saygıyla anıyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Yavuz'dan 10 Kasım mesajı

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80.ıldönümü nedebniyle yayınladığı mesajda şu görüşleri paylaştı.

"Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün üzerinden 80 yıl geçti. Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yumduğu günden bu yana dünya üzerinde yaşanan çatışma ve savaşlar tüm hızıyla sürmektedir.

Atatürk’ün ölümünden bu yana dünyanın dört bir yanında yaşanan başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere, geniş kitlelerin yaşam hakkını tehdit eden savaşlar, çatışmalar ve katliamlar, Atatürk’ün yıllar önce söylediği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözünün anlamının ne kadar doğru ve güncel olduğunu göstermektedir.

İktidar desteğiyle eğitimde ve bilimde ırkçı-gerici kuşatma ve uygulamaların arttığı, başta yaşam hakkı olmak üzere, çocuk ve kadın haklarının yoğun saldırı altında olduğu, okullarımız başta olmak üzere toplumsal yaşamın bütün alanlarında baskıcı ve otoriter uygulamaların hayata geçirilmeye çalışıldığı günümüz koşullarında, hayatı boyunca aydınlanmadan ve bilimden yana tutumuyla bilinen Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. Yılında saygıyla anıyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Eğitim, Sen, Samsun, Şube, Başkanı, Yavuz'dan, 10, Kasım, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı