Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 14:49 Bu haber 2073 kez okundu
 
EMEK VE EMEKLİ İLE DALGA GEÇİYORLAR
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz emeklilere yapılan zam konusunda açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
EMEK VE EMEKLİ İLE DALGA GEÇİYORLAR

Yapılan zammın komik olduğunu belirten Akcagöz açıklamasında şunları söyledi. "  11 milyon emeklinin yılın ikinci yarısında alacağı zam oranı, memur emeklilerine yüzde 5 olarak kararlaştırılırken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 6 aylık enflasyon farkı kadar zam alacağı açıklanmıştır. 6 aylık enflasyon farkının ise yüzde 4 olma ihtimalinin yüksek olduğu ifade edilmektedir. 
          En düşük emekli aylığının 874 lira 19 kuruş olduğu düşünüldüğünde, muhtemel 34 lira 96 kuruş artışla bu miktar 909 lira 25 TL.'ye yükselecektir. 

EMEKLİ HAKLARINI SÖMÜRÜYORLAR

          Bahse konu bu zam, emekli ile dalga geçmekten başka bir anlam taşımamaktadır. Emekliye, yaşanılır bir hayat standardı sağlamayan her türlü maaş artışının, emekli haklarını sömürmeye ve yok etmeye dönük olduğunu düşünüyoruz. Emekli, toplumun gülen kesimi olmadığı müddetçe gerçek kalkınma gerçekleşmiş sayılmaz. Hayatının en güzel günlerini çalışarak geçiren bu kesime, seçim dönemi oy potansiyeli olarak bakanlar, onları sadece seçmen olarak görenler, hak ettikleri dersi mutlaka alacaklardır.
          Kendi çocuklarına gemicikler alıp, sabahlara kadar milyon Avro'ları sıfırlamaya çalışanlar, ayakkabı kutularında rüşvet tarifiği yürütüp, milleti kör, sağır ve dilsiz sananlar; ve emeklisine insani olmayan artışı reva görenler, bunun hesabını mutlaka vereceklerdir. 
         Akp hükümeti, emekli maaşlarına insan onuruna yakışır bir artış getirmelidir. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: EMEK, VE, EMEKLİ, İLE, DALGA, GEÇİYORLAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı