Haber Detayı
04 Şubat 2022 - Cuma 16:14 Bu haber 281 kez okundu
 
Emekliler, Fatura Zamlarını Protesto İçin Her Gün Ampul Söndürecek
Tüm Emekliler Eşgüdüm Kurulu 21 Şubat'tan itibaren elektrik ve doğalgaz faturalarına yapılan zamların kaldırılması için saat 21.00'de başlayarak her gün 9 dakika ampullerini söndüreceğini açıkladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Emekliler, Fatura Zamlarını Protesto İçin Her Gün  Ampul Söndürecek

Tüm Emekliler Eşgüdüm Kurulu bugün Ankara'da Mülkiyeliler Birliği’nde bir araya gelerek faturalara yapılan zamları ve hayat pahalılığına karşı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada işçi, BAĞKUR’lu ve memur emekliler arasında maaş bağlama oranlarının da yeniden düzenlenmesi talep edildi.

 

"EMEKLİLER ARASINDAKİ ADALETSİZ ZAM UYGULAMALAR DÜZENLENMELİ"

Emekliler Eşgüdüm Kurulu Dönem Sözcüsü İsmail Tutoğlu'nun okuduğu açıklama şöyle:

 

“2022 yılının ilk gününden bugüne kadar su, elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar kaldırılmalı ve bu zamlı fiyatlarla düzenlenen faturalar indirilmeli ve düzeltilmelidir. Emekliler arasındaki (işçi, BAĞKUR’lu, memur) adaletsiz zam uygulamaları ve maaş bağlama oranları yeniden düzenlenerek insan onuruna yakışır bir seviyeye getirilmelidir. Biz emeklilerin maaşları ve emekçilerin asgari ücretleri yoksulluk sınırının üstüne çıkarılmalıdır.

 

İktidarıyla ve muhalefetiyle tüm karar verici makamların sorunlarımızın çözümü ve isteklerimizin karşılanması doğrultusunda derhal harekete geçmesini istiyoruz ve bekliyoruz. Sorunlarımızın çözümü ve hak ettiğimiz insanca yaşama koşullarının sağlanması konusunda herhangi bir adım atılmaması durumunda, emekliler olarak, kararan yaşama koşullarımızı protesto etmek üzere ayın 21'inde saat 21.00'da başlamak üzere her gün 9 dakika ampullerimizi söndüreceğiz ve yaşadığımız karanlığı görünür kılacağız. Yarın kendileri de emekli olacak olan tüm yurttaşlarımızı da bu haklı isteklerimizi desteklemeye ve bizlere katılmaya davet ediyoruz"

sonra herhâlde emekliler maaşlarıyla bir çakmak satın alırlar"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Emekliler,, Fatura, Zamlarını, Protesto, İçin, Her, Gün, , Ampul, Söndürecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı