Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 15:31 Bu haber 4738 kez okundu
 
EMO Samsun Şubesi Genel Kurulu Başladı
EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) Samsun Şubesi'nin 18. Genel Kurulu bugün EMO Samsun Şubesi'nde başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
EMO Samsun Şubesi Genel Kurulu Başladı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığı'na Cem Kükey, Divan Kurulu Üyeliklerine de Özkan Bayat, Cansu Coşkun, Esma Uzer Kardaş seçildi.

 

Gündemin okunmasının ardından EMO Samsun Şube Başkanı Tarık Tarhan bir konuşma yaptı. Tarhan konuşmasında özetle şunları söyledi: " EMO'nun en temel ilkelerinden biri, teknolojinin insanlık yararına kullanılması, şehrimizin ve tüm yaşam alanlarımızın bilim ve aklın öncülüğünde tasarlanması,doğayı yoketmeden, insanca yaşayabilmenin çözümlerinin aranması ve kamu yararına bunların pozitif etkilerinin sunulmasıdır.

 

Teknolojik gelişmeler, veri,mi doğal kaynaklar, eğitim , hukukun üstünlüğü, demokrasi ve benzeri parametrelerin yükseltilmesi ile ülkemizdeki yaşam kalitesi artırılabilir. Ülkelerdeki gelir paylaşımının dengesizliği, hukuk ve eksikliği gibi nedenlerle genel bir zenginlikten sözetmek sözkonusu değildir. Ülkemzin en değerli kaynağı üzerinde yaşayan insanlardır. Ülkemzideki Üniversite eğitiminin ülkmeiz ihtiyaçları doğrultusunda, nitelikli bir şekilde sürdür

ülmesi için ticarilşetirilmesine son verilmeli, ücretsiz kamusal bir hak olarak görülmelidir.Ülkenin talan edilmemiş son varlıklarının da elden çıkarılmasına karşı durarak ekonomik yıkıma karşı mücadele ederken, kamu varlıklarının, siyasilerin ve sermayenin müdahalesinden uzak özerk yapılartarafından yönetilmesi mücadelemizi genç meslekdaşlarımızın katkılarıyla sürdüreceğiz." 

 

Tarhan'ın konuşmasının ardından, EMO Genel Merkez Saymanı İsmail Saral, Atakum Belediye Başkan Vekili Hasan İpek, ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ZMO Samsun Şube Başkanı Hasan Çobancı, Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, Tüm Bel Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen, DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ konuştu.

 

Genel Kurulun açılış toplantısına ayrıca CHP Atakumİlçe Başkanı Turgay Özçelik, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, Samsun Devrimci 78'liler Derneği Başkanı Cengiz Akşan, Halkevleri Temsilcisi ve demokratik STK'larin temsilcileri ile EMO üyeleri katıldı.

Genel Kurul'da Yarın, 12 Ocak 2020 Pazar Günü yapılacak seçimle devam edecek. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: EMO, Samsun, Şubesi, Genel, Kurulu, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı