Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 11:59 Bu haber 2222 kez okundu
 
Engelli Öğrenciler ve Velilerinden Okuluma Dokunma Kampanyası
Hafif düzey zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Samsun'un Atakum ilçesindeki Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi okulunun 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bir okula taşınması kararına karşı engelli öğrenciler ve aileleri Sosyal Medya Üzerinden Kampanya Başlattı.
EĞİTİM Haberi
Engelli Öğrenciler ve Velilerinden Okuluma Dokunma Kampanyası


Hafif düzey zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Samsun'un Atakum ilçesindeki Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi okulunun 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bir okula taşınması kararına engelli öğrenciler ve aileleri ile sivil toplum kutuluşlarından tepkiler büyüyerek sürüyor.

 

Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yetkilileri ziyaret eden ve çözüm arayan engelliler ve aileler çareyi sosyal medyada buldu.

 

Engelliler sosyal medya aracılığıyla video çekimi yaparak kararı alan  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine OKULUMA DOKUNMA!.. Mesajı Verdi..

 

Engellilerin aileleri Özel Eğitim Okuluma Dokunma Adlı bir Facbook Sosyal Medya Grubu kurdu.

 

Gruba bir günde 150 kişi, katılarak destek verirken, kısa sürede paylaşım ve destek sayıları arttı.
Engelli Öğrenci Velisi Çiğdem Demir ve bir grup engelli öğrenci velisi bir de " ENGELİME BİR ENGEL DE SEN OLMA, OKULUMA DOKUNMA!" "Kampanyası başlattı.


Engelli öğrenci velileri adına konuşan grubun kurucularından Çiğdem Demir, "Mevcut okulun bulunduğu konum özel çocuklarımızın hayatını kolaylaştıran bu çocuklarımızın sosyalleşmesi için uygundur. Okulda eğitim gören çocuklarımızın bedensel, zihinsel, Down sendromlu vb. rahatsızlıklara sahiptir. Bazı öğrencilerimizin velileri öğrenci ile birlikte tüm gününü okulda geçirmek zorundadır.

 

 Epilepsi rahatsızlığı, sinir krizi gibi anlık rahatsızlıklar durumunda velilerin okula ulaşımı kolaydır yeni taşınacak Okul velilerimizin okula ulaşmaşımı zorlaştıracaktır. Ayrıca taşınacak olan okulda bu çocuklarımız için gerekli altyapı bulunmamaktadır çocuklarımızın eğitiminini sekteye uğratacaktır. Okulumuzun taşınmasını istemiyoruz çocuklarımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Yetkili makamları sesimizi duyurmak için Sosyal Medya üzerinden bir kampanya başlattık ve bu yolla destek ve sorunumuza çözüm arıyoruz!" dedi.

DESTEK OLMAK İÇİN LİNKE TIKLAYIN. https://www.facebook.com/groups/1363183483885354/

 

 

Linke Tıklayarak  gruba üye olabilir ve paylaşımları paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Engelli, Öğrenciler, ve, Velilerinden, Okuluma, Dokunma, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı