Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 17:09 Bu haber 2550 kez okundu
 
Erdal Avcı ve Ferda Ergün'den Fuat Köktaş'a sert tepki!..
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın Çarşamba Eğercili'de kurulan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili TBMM'de yaptığı açıklamalara cevap verdi.
SİYASET Haberi
Erdal Avcı ve Ferda Ergün'den Fuat Köktaş'a sert tepki!..


Avcı ve Ergün, Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi’nde Oltan Köleoğlu Enerji tarafından kurulan biyokütle enerji santrali ile ilgili açıklama yapan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’a seslenerek, “Bizim İplerimizin ucu birilerinin elinde olsaydı sayın vekil gibi bizde Londra’da yaşayan şirket sahibinin sizin gibi avukatlığına soyunurduk” dedi.


Erdal Avcı ve Ferda Ergğn açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler:

"AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Fuat Köktaş’ın Çarşamba’da kurulmak istenen biyokütlesantral, bizim nazarımızda zehir santralidir.  Ayvacık Ziraat Odası olarak mahkemede de müdahil olarak bulunuyoruz. Bu nedenle Fuat köktaş'a cevap hakkımız doğmuştur.  

 ‘İplerinin ucu ülkemizin kalkınmasını istemeyenlerin ellerinde olduğu’ cümlesini öncelikle kendisine iade ediyoruz. İplerimizin ucu birilerinin elinde olsaydı,  sayın vekil gibi biz de Londra’da yaşayan şirket sahibinin  avukatlığına soyunurduk. Bugüne kadar nerede görülmüştür ki bir özel şirketin sanki genel koordinatörü, avukatı gibi zehir santralini savunan bir vekil olsun! 

100 BİN ÇİFTÇİ Mİ ÖNEMLİ, 50 KİŞİNİN İSTİHDAMI MI?

Bu santralde 50 kişi istihdam edilecek, ancak şirket yılda 30 milyon dolar para kazanacak. Peki Çarşamba, Ayvacık, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde üretim yapan 100 bin civarındaki çiftçi mi önemli yoksa 50 kişinin istihdam edilmesi mi önemli? 

TOPRAK KORUMA KURULUNUN TARIM DIŞI ARAZİ KARARINI MAHKEME BOZDU

Toprak Koruma Kurulu’nun 2006 yılında burayı tarım alanı dışında bıraktığını söyleyen sayın vekil, Toprak Koruma Kurulu’nun bu kararını Samsun 3. İdare Mahkemesi bozmuş olup yeniden bilirkişi atanarak değerlendirmesi istenmiştir.


 Bilirkişilerin değerlendirmesi sonucu davacıları haklı bulup davacılar lehine rapor düzenlemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Berat Albayrak’ın isimlerini zikrederek kendinize güç sağlamayı bırakıp Meclis’te önerge verildiği zaman çıkıp Meclis Genel Kurulu’nda bu söylediklerinizi savunmalıydınız. 

Yılda 100 milyon TL  çiftçilerimizin ek kazancı olacağını söylüyorsunuz; bende soruyorum 1,5 yıldır kurulması devam eden santralin depo alanında kaç Samsunlu çiftçi buraya malzeme vermiş ve ne kadar para kazanmıştır?

ÇARŞAMBA ÇİFTÇİSİ 1 MİLYON LİRA BİLE KAZANDIYSA BAŞKANLIĞI BIRAKIRIM
 1 milyon TL dahi Çarşambalı çiftçi ek gelir sağlamış ise ben bulunduğum Ziraat Odası Başkanlığı’ndan istifa edeceğim. Siz Samsun halkından özür dileyecek misiniz?

 Mesele lebaleb kongreler düzenleyip iktidarın gücünü kullanarak insanları oralara yığmaktansa devletimizin koymuş olduğu kurallara göre açıklama yapmak bizlere yakışanıdır. Biz bugüne kadar kendi koyduğumuz kuralları kendimiz çiğneyecek kadar akli melekelerimizi yitirmedik. 

KAMUOYU ÖNÜNDE BU KONUYU TARTIŞALIM
. Sonuç olarak sayın vekilim istediğiniz televizyon programında bu konuyu tartışmaya bundan önce davet ettiğim halde icabet etmediğiniz davetimi tekrarlıyorum. Özel kaleminize kaleme aldırdığınız, basına servis ettirdiğiniz konulara hakim ve vakıf iseniz Çarşamba’nın meydanında bu konuyu konuşmak üzere sizi bir kez daha davet ediyorum.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erdal, Avcı, ve, Ferda, Ergün'den, Fuat, Köktaş'a, sert, tepki!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı