Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 11:41 Bu haber 1551 kez okundu
 
Erdoğan Tok'tan Kudüs açıklaması
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Kudüs’ün İsrail başkent olarak tanıdığını açıklayan skandalkarara tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Erdoğan Tok'tan Kudüs açıklaması

ABD Başkanı Trump’ın açıklamasını küstahça değerlendiren Başkan Tok,Skandal Kudüs kararının Birleşmiş Milletler ve Uluslararası hukukunaçıkça ihlali olduğunu ifade etti.

“KUDÜS, İSLAMINDIR.”

Osmanlı’nın vatan toprakları içerisinde iken Kudüs’ün barış ve huzurşehri olduğunun altını çizen Başkan Erdoğan Tok, “ 30  Aralık 1516’daOsmanlı Sultanı Yavuz Sultan Selim tarafından fethedilen Kudüs, 401 yıl boyunca esenliğin ve huzurun şehri olmuştur. Haçlıların veSiyonizm’in işgaline maruz kaldığı Kudüs’te kan, gözyaşı ve acıdanbaşka hiçbir şey yaşanmamıştır. Osmanlı vatan toprakları iken Kudüs,barışın ve huzurun şehridir. Kudüs, Müslümanların başkentidir. ”dedi.

“KUDÜS, BİR MİLLETİN DEĞİL, ÜMMETİN MESELESİDİR”

9 Aralık 2017 Kudüs’ü kaybedişimizin 100’üncü hicran yılı olduğunuhatırlatan Başkan Tok, “ 9 Aralık 1917 Kudüs’ün düştüğü gün.Ayrılığın yol açtığı onulmaz acının sene-i devriyesi. Vatan toprağımızolan Kudüs en son Yavuz Sultan Han’ın fethinden  401 yıl sonra tuhaf,ilginç ve enteresan bir şekilde elimizden çıktı. Çanakkale’yi geçemeyen, Irak Kut-ü lAmere’de hiç ummadıkları şekilde yenilgiyeuğrayan İngiliz ve müttefikleri 9 Aralık 1917’de Kudüs’ü işgalettiler. Dünya hakimiyetinin anahtarı Kudüs’ün neden ABD Başkanı Trump tarafından 9 Aralık’tan 3 gün önce skandal bir kararla İsrail’inBaşkenti olarak tanıdığını açıkladı.? ABD çirkin yüzünü ve Siyonizm’leolan işbirliğini skandal bir kararla bir kez daha göstermiştir. Buoyunu sahneye çıkaran İngiltere, 100 yıl önceki intikamını bir kezdaha ABD eliyle İsrail tarafından küstahça almaya cüret ediyor.Çanakkale Zaferini, onlarca yıl saklanan yeni fark ettiğimiz nesillerimize yıllardır öğretilmeyen Kut-ül Amere’yi, nasıl kaybettiğimiz saklanan Kudüs’ü öğrendiğimizde tarih sayfalarıyenilenecektir.  Bize ne Kudüs’ten, Şamdan, Bağdat’tan diyenlerealdanmayın. Bunu onlara söyleten bir irade var. Kudüs, bir milletindeğil, ümmetin meselesidir. Kudüs, Müslümanlara Hz. Peygamberinmüjdesi ve emanetidir. 100 yıllık hasretimiz, onurumuz, ilk kıblemizKudüs mücadelemizi var gücümüzle sürdürelim.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Erdoğan, Tok'tan, Kudüs, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı