Haber Detayı
07 Temmuz 2016 - Perşembe 09:09 Bu haber 2346 kez okundu
 
EREN ERDEM'E YAPILAN GÖZALTIDIR
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Milletvekili Eren Erdem'in Atatürk Havalimanı'nda Savcılığın talimatıyla uçaktan indirilmesine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
EREN ERDEM'E YAPILAN GÖZALTIDIR

Bu olayın bir nevi gözaltı olduğunu ifade eden Akcagöz yaptığı açıklamada şunları söyledi: " CHP İstanbul Milletvekilimiz Eren Erdem, ailesiyle bayramda bir araya gelmek üzere Almanya’ya gitmek için İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, yurt dışına çıkmak için bindiği uçaktan, Savcılığın talimatı olduğu gerekçesiyle indirilmiş ve fuzuli olarak bekletilmiştir. Bu bir nevi gözaltıdır. 
Eren Erdem’in, gerek parti içindeki popüler kişiliği, gerek ülkeyi cehenneme çeviren Işid terör örgütüyle ilgili ortaya koyduğu belgeler nazara alındığında, bu durumun kasten yapıldığını düşünüyoruz.  

BUNU YAPANLAR VE YAPTIRANLAR MUTLAKA HESAP VERMELİ

          Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sayın Milletvekilimizin maruz bırakıldığı bu duruma  'usul hatası' dese de, böyle bir hukuksuz durumu kabul edecek değiliz. Bu talimatı her kim vermişse, yargı önünde hesap vermelidir. İstanbul Milletvekilimiz Erden Erdem’e, tüm Samsun adına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Kendisi şu an Almanya’da. Maruz bırakıldığı durumdan dolayı, korkacak ve geri adım atacak değil. Aksine, kendisini daha bilenmiş ve azimli gördük. Milletvekiline böyle bir uygulamanın reva görülmesi, sonra da bunun usul hatası olarak izah edilmeye çalışılması, ülkemizin zaten yerlerde sürünen uluslararası sahadaki itibarını, daha bir ayaklar altına almıştır. 
          İstanbul Milletvekilimiz Eren Erdem’e bunu yapanların ve yaptıranlar mutlaka hesap vermelidir. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: EREN, ERDEM'E, YAPILAN, GÖZALTIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı