Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 18:41 Bu haber 1351 kez okundu
 
Erhan Usta Adaylık defterini kapattı
MHP'den ihraç olan Erhan Usta, İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili son kararını açıkladı.
SİYASET Haberi
Erhan Usta Adaylık defterini kapattı

MHP'den ihraç olduktan sonra İYi Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı gündeme gelen Erhan Usta, İYi Parti ile ilgili son kararını verdi, bir açıklama yaptı.

Erhan Usta, yaptığı açıklamada, MHP'de siyaset yapma imkanının elinden alındığını ancak bu kararın, ülkücü kimliği ve yaşantısını elinden alamayacağını belirterek, İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı olup olmayacağı ile ilgili son kararını açıkladı.

Erhan Usta, sosyal medya sayfasından bugün yaptığı kamuoyu açıklamasında mevcut siyasi duruşunu devam ettireceğini belirterek şunları dile getirdi.

"Hayatım boyunca içinde olmaktan şeref duyduğum ülkücü hareketin tabii siyasi mecrası olan MHP’de, ülkücülerin de vicdanını inciten ve gerekçesini hala anlayamadığım bir kararla, siyaset yapma imkanı elimden alındı. Ancak bu karar ülkücü kimliğimi ve yaşantımı elimden alamayacak. Bu süreçte adalet duygusuna, ahlak ve izanına hep güvendiğim Samsunlu hemşehrilerimin ve her şehirden tanıdığım tanımadığım ülküdaşlarımın yanımda olması, hakkı tutup kaldıran bu necip millete mensup olmaktan bir kez daha gurur duymama neden oldu. Ayrıca diğer siyasi parti temsilcilerinden de nazik davetler aldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak yaptığım istişareler ve değerlendirmeler sonucunda başka bir siyasi partide bulunmamaya karar verdim ve bunu da davet eden değerli siyasi parti temsilcilerine ilettim.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmamı arzu eden çok değerli dostlarımın ve sevenlerimin beni anlamalarını istirham ediyorum. Onların bu taleplerine olumlu cevap veremediğim için özür diliyorum.Bana yaşatılanlar içimi acıtsa da, mağdur etse de bu zamana kadar yaptıklarımın arkasındayım. Çünkü niyetimden ve amacımdan eminim. Bu akıl ve vicdan bende olduğu sürece de hak bildiğim yoldan gitmeye devam edeceğim. Mevcut siyasi duruşumu devam ettirerek ve her türlü imkanı değerlendirerek Samsun’a ve milletimize hizmete devam edeceğim. Samsunlu hemşehrilerimin, ülküdaşlarımın ve büyük Türk Milletinin bilgilerine hürmetlerimle arz ederim."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta, Adaylık, defterini, kapattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı