Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 19:46 Bu haber 976 kez okundu
 
Erhan Usta, Ali Babacan'ın partisine Katılacak!...
Cumhuriyet Gazetesi'nde yeralan ve Yaniçağ Yazarı Ümit Karadağ'ın kaynak gösterildiği habere göre MHP eski Grup Başkanvekili ve Bağımsız Samsun Milletvekili olan Erhan Usta, AKP’den istifa ederek yeni parti kuracağını ilan eden Ali Babacan ile temas halinde .
SİYASET Haberi
Erhan Usta, Ali Babacan'ın partisine Katılacak!...


Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili olduğu dönemde İYİ Parti’nin 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' teklifinin Meclis gündemine alınması teklifine destek vermiş, bu desteğinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kararıyla Grup Başkanvekilliğinden alınmıştı. Erhan Usta daha sonda, "Cumhur İttifakı'nın varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları" nedeniyle parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle disiplin kuruluna sevk edilerek, partiden ihraç edilmişti.

 

31 MART ÖNCESİ TEKLİFLERİ REDDETMİŞTİ

 

Yeniçağ'dan Ümit Karadağ'ın haberine göre İYİ Parti de dahil birçok siyasi partiden teklif gelmesine rağmen, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Samsun’dan bağımsız belediye başkan adayı olan Usta, 21,05 oy almıştı. Seçimlerin ardından Usta, Meclis’teki çalışmalarına devam ediyor.

 


YENİ PARTİYE SICAK BAKIYOR

 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide, daha önce farklı partilerde görev yapmış önemli isimlerin yer alacağı konuşuluyor. MHP’den ihraç edilmesinin ardından Bağımsız Samsun Milletvekili olan Erhan Usta’nın da Babacan’ın kuracağı yeni partiye sıcak baktığı, ekibiyle görüşmeler yaptığı iddia edildi.

KAYNAK: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1488232/_Eski_MHP_li_isim_Babacan_in_partisine_katilacak_.html

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta,, Ali, Babacan'ın, partisine, Katılacak!...,
Yorumlar
Haber Yazılımı