Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 14:21 Bu haber 1711 kez okundu
 
Erhan Usta'dan Oltan Köleoğlu'na 'Daha Fazla Para Harcamayın' Uyarısı
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Erhan Usta Çarşamba Biyoküğtle Santrale Karşı Santral önünde düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada Çarşamba Ovası'nda Santral yapmanın ihanet olduğunu belirterek, Oltan Köleoğlu Firmasına "Daha Fazla Para Harcamayın" tavsiyesinde bulundu.
SİYASET Haberi
Erhan Usta'dan Oltan Köleoğlu'na 'Daha Fazla Para Harcamayın' Uyarısı

Erhan Usta Santral önünde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

BURADA SANTRAL YAPMAK ÜLKEYE VE SAMSUN'A İHANETTİR!..

 

Çok değerli milletvekillerim, STK'ların çok değerli temsilcileri değerli il ilçe başkanlarım. Değerli hemşirelerim.Bu çok önemli memleket meselesi için hep beraber yan yana geldik. Hepiniz bu protestoya bu gösteriye Hoş geldiniz şeref verdiniz. Çok değerli arkadaşlar öncelikle şunu söyleyelim biz burada hiçbirimiz ama en azından şahsi olarak ben bir santrale karşı değilim. 

Elbette ülkenin enerji ihtiyacı olabilir. Santraller yapılması lazım. Biz burada karşı olduğumuz şey yer seçimidir. Çarşamba ovası bir tarım arazi ve böyle bir arazinin göbeğine getirip bir Santral kurmak ister biyokütle ister başka bir şey olsun bu ülkeye ve şehire yapılmış en büyük ihanettir. Biz bu ihanete hiç bir şekilde geçit vermeyeceğiz. 


OLTAN KÖLEOĞLU'NA DAHA FAZLA PARA HARCAMAYIN UYARISI


Ben kendilerini ikaz ediyorum. Daha fazla para harcamayın çünkü bu santral burada açılmaması gerekir. Ve açılmayacaktır. Bu santrale niye karşıyız daha deneme çalışmasında dahi bu yaşandı. bir defa bu santral günlük, 1500 ton temiz su kullanacak. bu su yer altından çekilecek yer altından çekilen suyun yerine deniz suyu gelecek. Bir süre sonra sessiz kalan ovalıların hepsi vah vah biz ne yapmışız diyecek. Bu çarşamba ovası tuzlanacak ve verimsiz bir hale gelecek. 


SANTRALİN ARKASINDA DURAN MİLLETVEKİLİ, BELEDİYE BAŞKANLARI, İL, İLÇE BAŞKANLARINA  UYARI!..

 


Diğer yandan burada yoğun bir nüfus var bu insanlar bundan olumsuz etkilenecek. Öbür taraftan son zamanlarda ortaya çıkmış 5 bin adet hayvan popülasyonu var onlar da olumsuz etkilenecek. İçme suları da etkilenecek ve barajlar da etkilenecek. Bütün Samsun'u zehirleyecek küller var.Bu insanları zehirleyen bunun arkasında duran hangi milletvekili varsa hangi belediye başkanı varsa hangi il ilçe başkanı varsa onları da ikaz ediyorum millet bunun hesabını sorar.
Geleceğe karşı sorumluluğumuz var. Bugün Türkiye'de siyasi iklimin getirdiği bir korku var.

 


BİRKAÇ KİŞİ ZENGİN OLACAK DİYE HALKIN ZEHİRLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ!


Buraya gelecek kadar bazı siyasi parti temsilcilerinin yürekleri yok. Dolayısıyla bu bir siyasi bir mesele değil. Biz geleceğimiz için bunun için uğraşıyoruz. Burada iki kişi zengin olacak diye etrafındakiler zengin olacak diye biz bu halkın zehirlenmesine geçit vermeyeceğiz. 

 

Santrale hayır diyoruz ve bu mücadeleyi sürdüreceğiz.  Az da olsa çok da olsa göreceğiz ki takipçisi olacağız.Buradan bölge halkına sesleniyorum daha güçlü destek vermeleri gerekir. Korkacak bir şey yok Türkiye artık o korku duvarlarını yıktı. İnşallah bu korkuları yeneceğiz. Bu  vatana olan bir borçtur."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta'dan, Oltan, Köleoğlu'na, 'Daha, Fazla, Para, Harcamayın', Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı